Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Zmienne szczęście Mirada Prešov

Słowacja M: Zmienne szczęście Mirada Prešov

Slavia Svidnik nie zdołała podtrzymać zwycięskiej passy. W 4. kolejce drużyna z Łukaszem Pietrzakiem w składzie uległa zespołowi z Prievidzy. Ponownie dwa spotkania rozegrał Mirad Prešov. Zespół, w którym występuje Mateusz Śnieżek, tak jak w 3. serii jedno spotkanie wygrał, a jedno przegrał.

Dość niespodziewanie VK Spartak UJS Komárno przed własną publicznością bez większych problemów pokonał lidera tej części rywalizacji w lidze słowackiej. KDS Šport Košice bardzo słabo wszedł w mecz, przegrywając pierwszą partię do 15. W drugiej walki było już więcej, ale i tym razem Spartak okazał się lepszy. Gospodarze poszli za ciosem w partii numer trzy i dopisując do swojego konta cenny komplet punktów awansowali w tabeli na 3. miejsce Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Jakub Petras (17 punktów), który wspomagany był przez Frantiska Ogurcaka (14) i Jana Tarabusa (11). Liderem przyjezdnych był zdobywca 16 oczek Patrik Lamanec.

Slavia Svidnik nie zdołała pójść za ciosem. Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce, tym razem musiała uznać wyższość VK OSMOS Prievidza, przez co spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Nie był to jednak mecz pozbawiony walki. Aż dwa sety rozstrzygnęły się dopiero po długiej walce na przewagi, jednak w obu lepsi byli gospodarze. Siatkarze z Prievidzy utrzymali się na drugim miejscu w tabeli. Gospodarze bardzo dobrze grali blokiem, punktując w tym elemencie aż 16 razy (8 bloków Slavii). Siatkarze ze Svidnika nie pomagali sobie też popełniając liczne błędy. Przyjezdni oddali przeciwnikom aż 36 punktów (15 błędów gospodarzy). Łukasz Pietrzak w tym meczu zdobył 20 punktów (44% skuteczności).

W rywalizacji o miejsca 5-10 dwa spotkania rozegrał Mirad Prešov. W sobotę we własnej hali gościł on MVK Zvolen. Chociaż pierwszego seta gospodarze wygrali do 14, rywale nie mieli zamiaru odpuszczać. Zespół z Polakiem w składzie co prawda prowadził już 2:0, jednak nie zdołał dopisać do swojego konta zwycięstwa. MVK pewniej grał w końcówkach trzeciego oraz czwartego seta i poszedł za ciosem w tie-breaku. Dla podopiecznych Martina Vasko było to dopiero trzecie zwycięstwo w tej fazie. W szeregach gości pięciu zawodników zdobyło ponad 10 punktów, a najczęściej punktował Michal Borski (19). Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Mateusz Śnieżek (20, 47% skuteczności).

Zespołowi prowadzonemu przez trenera Erika Digana znacznie lepiej poszło dzień później. Chociaż na Mirada czekał trudniejszy przeciwnik – VKP Bystrina SPU Nitra, to gospodarze poradzili sobie znacznie lepiej. Najrówniejsza rywalizacja toczyła się w inauguracyjnej partii, którą zespół z Prešova wygrał 26:24. W dwóch kolejnych również nie brakowało walki, ale ostatnie słowo za każdym razem należało do ekipy, w której gra polski atakujący. Śnieżek w niedzielę zagrał słabiej, zdobył tylko 8 punktów (32% skuteczności). Bardzo dobrze zaprezentował się za to Michal Scerba (15).

Chociaż lider tej części tabeli – Spartak Myjava wygrał 3:0 z ŠŠ volejbal Trenčín, to nie przyszło mu to łatwo. W każdym z setów outsider zdobył przynajmniej 20 punktów, a w pierwszej partii przegrał dopiero po walce na przewagi. W szeregach gospodarzy bardzo dobry mecz zagrał Adrian Vanco, jednak jego 22 punkty to zbyt mało, by ŠŠ volejbal wygrał choćby seta.