Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Zmiana lidera tabeli

Słowacja M: Zmiana lidera tabeli

W każdym z czterech meczów 10. kolejki ligi słowackiej po komplet punktów sięgali gospodarze. Zwycięstwa na swoim koncie dopisali siatkarze z Nitry, Myjavy, Komarna i Svidnika. Dzięki pokonaniu outsidera rozgrywek Slavia awansowała na 2. miejsce. Zmienił się również lider, którym został Spartak Myjava.

Rywalizację w 10. serii spotkań słowackiej ekstraklasy rozpoczęło spotkanie w Svidniku, gdzie Slavia podejmowała ŠŠ volejbal Trenčín. Mecz nie miał większej historii, trener gospodarzy mocno rotował składem. Goście mieli problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich grę w ataku. Dodatkowo ostatnia drużyna ligi popełniła bardzo wiele błędów. Gra Slavii nie była perfekcyjna, ale wystarczyła do odniesienia zwycięstwa bez straty seta. Po dziewięciu meczach bilans setów ŠŠ volejbal Trenčín wynosi 0:27. Najwięcej punktów dla gospodarzy – 13 zdobył Dmytro Fedorenko. Łukasz Pietrzak nie zagrał w całym meczu, ale zdobył 11 punktów utrzymując 59% skuteczność w ataku. Dla przyjezdnych najlepiej punktował Adrian Vanco (11).

W kolejnym meczu również padł wynik 3:0. Spartak Myjava nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Mirada Presov. Gospodarze ograniczyli liczbę błędów własnych, górowali również na siatce. Siatkarze Spartaka skuteczniej atakowali (68% przy 41% przyjezdnych) oraz częściej punktowali blokiem (7 do 3). Drużynę z Myjavy do zwycięstwa poprowadził Patrik Pokopec, który zdobył aż 17 punktów. Dobry wynik zapisali na swoim koncie również Matus Konc (14) i Erik Watzka (12). Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Mateusz Śnieżek. Polak 10 razy punktował w ataku (38% skuteczności) i raz blokiem.

Bystrina SPU Nitra potrzebowała czterech setów, aby pokonać KDS Šport Košice. Goście wygrali pierwszego seta, jednak w kolejnych dwóch to gospodarze dyktowali warunki, wygrywając do 18 i 15. Więcej walki ponownie było w partii numer cztery, jednak również ją na swoim koncie zapisali siatkarze Bystriny SPU. Oba zespoły popsuły wiele zagrywek. Siatkarze mieli również problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Obie drużyny miały wyraźnych liderów w ataku – dla gospodarzy najczęściej punktował Lubos Kostolani (22) a dla gości – Patrik Lamanec (18).

Również w czterech setach rozstrzygnął się mecz pomiędzy Spartakiem UJS Komárno a VK OSMOS Prievidza. Dotychczasowy lider ligi co prawda wygrał pierwszego seta, ale w kolejnych mimo walki to gospodarze okazywali się lepsi. Przez brak zdobyczy punktowej siatkarze z Prievidzy spadli na 3. miejsce. Obie drużyny miały słabą skuteczność w ataku (41% gospodarze i 38% goście), często za to stawiały blok (12:8 na korzyść Spartaka). W ciągu czterech setów aż 31 zagrywek było nieudanych. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Jakub Petras (16), zaś po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Igor Rehak (14).