Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Wyżej notowane zespoły ze zwycięstwami

Słowacja M: Wyżej notowane zespoły ze zwycięstwami

Bez niespodzianek potoczyły się pierwsze spotkania fazy play-off ligi słowackiej. Swoje mecze wygrywali gospodarze, więc zespoły wyżej notowane po wcześniejszej części rywalizacji. Tylko VK Prievidza wygrała swój mecz bez straty seta, pozostałe rozstrzygnęły się w czterech odsłonach. Już w środę kolejna część rywalizacji. Ćwierćfinały grane są do dwóch zwycięstw.

Świadkami jednostronnego pojedynku byli kibice zgromadzeni w hali w Prievidzy. Gospodarze w żadnym z trzech setów nie dali szans MVK Zvolen. Przyjezdni w kolejnych odsłonach zdobywali 16, 19 i 19 punktów. Podopieczni trenera Chudika górowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła a najwięcej punktów w tym meczu zdobył Martin Pavelka. Przyjmujący zapisał na swoim koncie 15 oczek. Nieco ciekawiej było w Kosicach, gdzie Bystrina SPU Nitra lepiej weszła w mecz, wygrywając inauguracyjną partię do 21. W kolejnych odsłonach również nie brakowało walki, jednak ostatnie słowo w końcówkach należało już do gospodarzy. W szeregach KDS fenomenalne spotkanie rozegrał Patrik Lamanec, który zdobył aż 29 punktów (62% skuteczności w ataku). Po drugiej stronie siatki rozkład ataku był znacznie bardziej wyrównany, po czternaście oczek na swoim koncie zapisali Milan Bencz, Lubos Kostolani i Marek Gregely.

VK Mirad PU Prešov w Komarnie słabo rozpoczął, bowiem przegrał do 17. W kolejnym secie drużyna ta jednak lepiej rozegrała końcówkę, wyrównując stan seta. Ekipa prowadzona przez Erika Digana nie zdołała jednak pójść za ciosem. W dwóch następnych odsłonach ponownie to Spartak górował i odniósł zwycięstwo 3:1. Aż pięciu zawodników gospodarzy zapisało na swoim koncie dwucyfrowy dorobek punktowy a najwięcej oczek zdobył Jakub Petras (22). Po drugiej stronie siatki liderem był wracający po kontuzji Mateusz Śnieżek. Polak zdobył 21 punktów (1 as, 2 bloki, 18 punktowych ataków przy 55% skuteczności). Po 14 oczek do dorobku drużyny z Presova dołożyli Michal Scerba i Martin Sopko.

Również w czterech setach zakończył się pojedynek pomiędzy TJ Slávią Svidník a Spartakiem Myjava. Po tym, jak przyjezdni wygrali pierwszego seta, w dwóch kolejnych to Slavia dyktowała warunki na boisku. Emocje wróciły w czwartej odsłonie, jednak końcówka potoczyła się tym razem po myśli gospodarzy. Spartakowi nie wystarczyło to, że Matus Konc zdobył 25 punktów i atakował z 51% skutecznością. Po drugiej stronie siatki kolejny bardzo dobry mecz rozegrał bowiem Łukasz Pietrzak. Polski atakujący zdobył 22 punkty a jego skuteczność w ataku wyniosła 69%.