Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Wyjazdowe zwycięstwo Ciupy i Pietrzaka

Słowacja M: Wyjazdowe zwycięstwo Ciupy i Pietrzaka

fot. CEV

Liga słowacka nie zwalnia tempa, a w niej nadal dobrze radzą sobie drużyny z Polakami w składzie. Co prawda spotkanie zespołu Stanisława Wawrzyńczyka zostało przeniesione, ale druga „polska” drużyna – TJ Slávia Svidník – dopisała w środę do swojego konta kolejną wygraną.

W ostatniej kolejce Slávia nie miała łatwego zadania, gdyż na wyjeździe mierzyła się goniącym ją w tabeli zespołem z Koszyc. Wszystko jednak zakończyło się dla niej pozytywnie, a polscy siatkarze pomogli w zgarnięciu kompletu punktów. To Łukasz Ciupa i Łukasz Pietrzak w pierwszej odsłonie dwoma atakami rozpoczęli długą serię punktową swojego zespołu, która zakończyła się blokiem tego pierwszego przy stanie 14:6. Rywale odpowiedzieli również kilkoma skutecznymi atakami, odrabiając straty, ale nie zagrażając ekipie Slávii. W kolejnych akcjach oba teamy nie ustrzegły się wielu błędów, ale to „polska” drużyna spokojnie wygrała partię premierową. W kolejnej Martin Sopoko poprowadził do wygranej zespół gospodarzy, a seta zakończył błąd Ciupy. TJ Slávia Svidník nie miała w tej części meczu nic do powiedzenia. Przez całą trzecią odsłonę drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się co chwila, ale to głównie zespół Polaków lepiej się prezentował, m.in. też za sprawą ich ataków. Seta zakończył natomiast blok Łukasza Ciupy. Jego ekipa próbowała pójść za ciosem i szybko zakończyć to starcie, utrudniły to jednak błędy własne, których po jej stronie było sporo. Finalnie błąd rywali dał Slávii zwycięstwo po długiej walce na przewagi.Obaj biało-czerwoni odegrali w swojej drużynie bardzo ważną rolę. Polski przyjmujący zapisał na swoim koncie 16 punktów (12 atakiem – 41% skuteczności, dwa blokiem i jeden zagrywką), natomiast Łukasz Pietrzak dołożył do tego 14 punktów (13 atakiem przy 42% skuteczności i jeden zagrywką).

VK Šport Košice – Slávia Svidník 1:3
(21:25, 25:12, 21:25, 30:32)

Spotkanie VKP Bystrina Nitra, którego barw broni Stanisław Wawrzyńczyk, zostało przełożone na 10 grudnia. Zespół Polaka obecnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli, natomiast Spartak, z którym przyjdzie mu się zmierzyć, jest szósty.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi słowackiej 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved