Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Tie-breaki w meczach drużyn z Polakami w składach

Słowacja M: Tie-breaki w meczach drużyn z Polakami w składach

W ramach 12. kolejki ligi słowackiej rozegrano cztery spotkania. Dwa z nich zakończyły się zdobyciem pełnej puli przez faworytów – TJ Spartak Myjava i VK OSMOS Prievidza. Ponieważ Spartak wygrał nie tracąc seta, ponownie zajął fotel lidera. Po tie-breaku Mirad Presov pokonał MVK Zvolen, zaś mimo prowadzenia 2:0 wyższość Spartaka Komarno musieli uznać siatkarze Slavii Svidnik.

Najbardziej jednostronny zgodnie z przewidywaniami był mecz Spataka Myjava z ŠŠ volejbal Trenčín. Goście mimo rozegrania już 11 meczów, wciąż nie ugrali ani jednego seta, zamykając ligowe zestawienie. Gospodarze górowali nad rywalami w niemal każdym elemencie siatkarskim a dysproporcja najbardziej była widoczna w zagrywce oraz przyjęciu. Dla gospodarzy po 14 punktów zdobyli Patrik Pokopec i Matus Konc, zaś w szeregach gości najczęściej punktował Simon Rzyman (11). Również trzy punkty, ale dopiero po czterech setach zdobyła inna drużyna z czuba tabeli – VK OSMOS Prievidza. Po ciekawym i dość wyrównanym meczu triumfowała ona w Nitrze. Obie drużyny w tym spotkaniu często myliły się, szczególnie w polu zagrywki. Gospodarzom nie wystarczyła dobra dyspozycja Lubosa Kostolaniego, po drugiej stronie siatki skutecznie grali bowiem Igor Rehak, Martin Pavelka i Filip Macuha i to oni przechylili szalę zwycięstwa na korzyść drużyny trenera Chudika.

TJ Slavia Svidnik prowadziła już 2:0 ze Spartakiem Komarno. Chociaż gospodarze dobrze rozpoczynali dwa pierwsze sety, to rywale po efektownych końcówkach przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W trzecim secie wydawało się, że będzie podobnie, jednak po długiej walce na przewagi ostatnie słowo należało już do gospodarzy, którzy wygrali również w czwartej odsłonie. Piąta partia była niezwykle zacięta, jednak ostatnie słowo ponownie należało do gospodarzy, którzy mimo licznych błędów odnieśli cenne zwycięstwo. Podobnie jak w poprzednich meczach, również w tym spotkaniu w wyjściowym składzie wystąpił Łukasz Pietrzak.

Ciekawy przebieg miało starcie w Zvolenie, gdzie MVK podejmował Mirad Presov. Gospodarze po rywalizacji na przewagi wygrali pierwszego seta, jednak przegrali dwa kolejne. Nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do tie-breaka. W nim od początku do końca warunki dyktowali przyjezdni, dla których było to szóste zwycięstwo. Bardzo dobry mecz rozegrał Martin Sopko, który zdobył aż 35 punktów (54% skuteczności w ataku). Po stronie gospodarzy 24 oczka zdobył Jozef Kucera. Mateusz Śnieżek wchodził jedynie na krótkie zmiany w czwartym i piątym secie.