Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Slavia wciąż na zwycięskiej ścieżce

Słowacja M: Slavia wciąż na zwycięskiej ścieżce

fot. Bianka Sawoniuk

Kolejne zwycięstwo z rzędu odnieśli siatkarze Slávii Svidník. Tym razem drużyna z Łukaszem Pietrzakiem w składzie w pokonanym polu zostawiła MVK Zwolen. Mniej szczęścia miał Mirad Prešov, który nie ugrał nawet seta z liderem – VK OSMOS Prievidza.

W szóstej kolejce Slávia Svidník rozegrała wyjazdowe spotkanie z MVK Zvolen. Gospodarze znajdują się na drugim biegunie ligowej tabeli. Dysproporcję na boisku widać było w pierwszym i trzecim secie. Jedynie druga odsłona miała ciekawy przebieg, jednak również ją po walce na przewagi wygrali przyjezdni, dopisując do swojego konta kolejne trzy punkty. W szeregach Slavii najlepiej punktowali Dmytro Fedorenko (20 punktów), Łukasz Pietrzak (16) i Bohdan Tatarenko (11). Polak skończył 15 z 30 ataków i dołożył jeden punkt blokiem. Po drugiej stronie siatki tylko Jozef Kucera miał dwucyfrowy dorobek (12).Trudniejsze zadanie mieli siatkarze Mirada Presov, którzy udali się do lidera rozgrywek – VK OSMOS Prievidza. Od początku to gospodarze narzucili rytm gry. Chociaż VK Prievidza wygrała pierwszego seta do 15, przyjezdni nie spuścili głów i z nową energią walczyli w kolejnych setach. Mimo długich fragmentów ciekawej gry w żadnym z nich nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dobry występ w szeregach gospodarzy zaliczyli Milan Javorcik, Martin Pavelka (obaj po 14 punktów) i Marek Ludha (12). Po drugiej stronie siatki ponownie najlepiej punktowali Martin Sopko i Mateusz Śnieżek. Obaj zdobyli po 12 punktów. Polak atakował z 50% skutecznością, zaś jego kolega z zespołu – 42%.

Na pierwszy wygrany set wciąż czeka ŠŠ volejbal Trenčín. Tym razem w starciu z KDS Šport Košice pierwszego seta przegrali do 6. W kolejnych trener gospodarzy zaczął sięgać po zmiany a przyjezdni ulegli kolejno do 20 i 16. Po stronie KDS rządził i dzielił zdobywca 20 punktów Nikolas Ondrus. Dla przyjezdnych najwięcej punktów – 6 zdobył Ladislav Capalaj. W tej kolejce jedynie w meczu w Nitrze rozegrane były cztery sety. Gospodarze w starciu ze Spartakiem Komarno przegrali pierwszego seta. W trzech kolejnych chociaż nie brakowało ciekawych akcji to końcówki należały do siatkarzy Bystriny SPU, Dla gospodarzy aż 28 punktów zdobył Lubos Kostolani, zaś w szeregach Spartaka najlepiej punktował Frantisek Otegurcak (21).

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi słowackiej

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved