Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Protest zawodników z Nitry, zwycięstwa zespołów z Polakami w składach

Słowacja M: Protest zawodników z Nitry, zwycięstwa zespołów z Polakami w składach

W ramach piątej kolejki rywalizacji o miejsca 1-4 TJ Slávia Svidník po tie-breaku pokonał lidera tej części rozgrywek – VK KDS Šport Košice. W walce o miejsca 5-10 Mirad Presov wygrał w zaległym meczu w Zvolenie. Ze względu na brak wypłat zawodnicy i trenerzy Bystriny SPU Nitra odmówili wyjścia na mecze 5. kolejki

W ramach rywalizacji o miejsca 1-4 TJ Slávia Svidník mierzyła się we własnej hali z VK KDS Šport Košice. We wcześniejszym meczu tej fazy KDS nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Slavii. W Svidniku mecz był znacznie ciekawszy. Po pierwszym, przegranym przez gospodarzy na przewagi secie, w drugim podopieczni trenera Tholta triumfowali do 12. Nie zdołali jednak pójść za ciosem. KDS mimo prowadzenia w setach 2:1 nie sięgnął po zwycięstwo. Slavia wygrała czwartego seta do 19 a po zaciętym tie-breaku dopisała do swojego konta cenny triumf. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził duet Dmytro Fedorenko (26 punktów, 57% skuteczności)/Łukasz Pietrzak (24 punkty, 54% skuteczności). Polak został MVP spotkania. Slavia zrównała się obecnie punktami ze Spartakiem i awansowała na 3. miejsce, jednak ich rywali czeka jeszcze starcie z zespołem z Prievidzy.

W minioną środę po wyjaśnieniu sprawy MVK Zvolen rozegrano zaległy mecz 1. kolejki rywalizacji o miejsca 5-10. Gospodarze postawili się siatkarzom VK Mirada PU Prešov, ale nie zdołali urwać im punktów. Ostatecznie pojedynek skończył się w czterech setach. Siatkarze MVK bardzo dobrze grali blokiem, jednak popełnili znacznie więcej błędów niż ich rywale, co przełożyło się na wynik w decydujących momentach. W szeregach przyjezdnych aż 3 zawodników zapisało na swoim koncie 17 punktów a byli to Martin Sopko (MVP meczu), Michal Scerba i Mateusz Śnieżek. Polak zanotował 48% skuteczność w ataku. Dla MVK był to jednak początek bardzo intensywnego tygodnia.

W sobotę do Zvolena przyjechał lider tej części rozgrywek – Spartak Myjava. Goście wygrali mecz 3:0, jednak nie przyszło im to łatwo, bowiem aż dwa sety rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi. Obie drużyny miały bardzo zbliżone statystyki, jednak w decydujących momentach skutecznie ciężar gry na siebie brał Matus Konc i to on poprowadził Spartaka do zwycięstwa. Dzień później ekipa trenera Vasko podejmowała outsidera – ŠŠ volejbal Trenčín. Gospodarze wyraźnie wygrali dwie pierwsze partie, ale po porażce w trzeciej 25:27 również w czwartej lepsi okazali się przyjezdni. Ostatecznie jednak MVK sięgnęło po zwycięstwo po niezwykle zaciętym tie-breaku. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Ondrej Kamensky (18), dla gości najczęściej punktował Adrian Vanco (22).

W tej kolejce dwa mecze miała rozegrać VKP Bystrina SPU Nitra – najpierw na wyjeździe z ŠŠ volejbal Trenčín a dzień później we własnej hali ze Spartakiem Myjava. Mecze te nie doszły jednak do skutku przez problemy finansowe zespołu z Nitry. Zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy nie otrzymują pieniędzy i postanowili zaprotestować, odmawiając udziału w spotkaniach. O dalszym losie zespołu zdecydują władze ligi.