Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Porażki „polskich” zespołów

Słowacja M: Porażki „polskich” zespołów

fot. Bianka Sawoniuk

W czwartej kolejce ligi słowackiej zarówno Slávia Svidník jak i Mirad Prešov przegrały swoje mecze. Obie drużyny mierzyły się z wyżej notowanymi rywalami. Po czterech seriach w tabeli prowadzi TJ Spartak Myjava przed VK OSMOS Prievidza i VK KDS Šport Košice. Wciąż bez wygranego seta są MVK Zvolen i ŠŠ volejbal Trenčín.

4. serię rozpoczął pojedynek VK KDS Šport Košice z VK Mirad PU Prešov. Gospodarze prowadzili już 2:1, jednak niżej notowani rywale nie mieli zamiaru odpuszczać. Po ciekawej walce przyjezdni doprowadzili do tie-breaka. Chociaż dobrze go zaczęli, to gospodarze szybko odrobili straty i w dalszej fazie dyktowali już warunki na boisku. Tym samym siatkarze KDS Šport Košice pozostają niepokonanym zespołem. W szeregach gospodarzy 21 punktów zdobył Patrik Lamanec, 18 dołożył Martin Sopko a 17 Miroslav Jakubov. W szeregach gości bezsprzecznie najlepszym siatkarzem był Mateusz Śnieżek. Polak zdobył aż 30 punktów, kończąc 26 ataków (62% skuteczności) i dodając do tego trzy bloki oraz asa.Po czterech setach czwarte zwycięstwo z rzędu na swoim koncie zapisał Spartak Myjava. Gospodarzom nie przyszło łatwo zdobycie kompletu punktów. W dwóch pierwszych setach wynik rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero po grze na przewagi. W kolejnej odsłonie przegrali do 23. Siatkarze TJ Slávii Svidník nie poszli jednak za ciosem. Większość trzeciego seta to Spartak dyktował warunki, wygrywając do 17. Dwucyfrową zdobycz punktową w szeregach gospodarzy zapisali na swoim koncie Matus Konc (25), Michal Zeman (16), Erik Watzka (15) i Patrik Pokopec (12). Najlepszym zawodnikiem Slávii był ponownie Łukasz Pietrzak, który tym razem zdobył 22 punkty (56% skuteczności w ataku). Pozostali siatkarze przyjezdnych byli znacznie mniej skuteczni, jednak mimo tych problemów 15 punktów zdobył Dmytro Fedorenko a 12 Bohdan Tatarenko.

Pozostałe dwa spotkania tej kolejki były znacznie bardziej jednostronne. ŠŠ volejbal Trenčín w żadnym secie nie zdołał przekroczyć bariery 20 punktów w starciu z Bystrina SPU Nitra. Gospodarze mieli problem w każdym elemencie a nie pomogły im nawet błędy siatkarzy Bystriny w polu zagrywki. Goście bardzo dobrze blokowali (14 punktów), zaserwowali 10 asów (przy 12 błędach). Spokojnie przyjmowali a ich skuteczność w ataku była na poziomie 56%. MVK Zvolen również nie postawił się rywalom. VK OSMOS Prievidza tylko w trzecim secie miała nieco problemów z rywalami, jednak obyło się bez gry na przewagi. Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, które rzutowały na skuteczność w ataku. Dodatkowo nie byli w stanie przeszkodzić rywalom przez słabą dyspozycję w polu zagrywki.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi słowackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved