Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Porażki Polaków na początek półfinałów

Słowacja M: Porażki Polaków na początek półfinałów

Pierwsze półfinały w lidze słowackiej nie poszły po myśli drużyn z Polakami w składach. TJ Slávia Svidník przegrała w Prievidzy 0:3, a VKP Bystrina SPU Nitra przed własną publicznością uległa Miradowi Prešov 2:3. Oba zespoły będą miały szansę na rewanże już w najbliższą środę.

TJ Slávia Svidník w sobotę rozegrała ostatni mecz ćwierćfinałowy, w którym triumfowała dopiero po pięciu setach. Obaj Polacy odegrali bardzo ważną rolę w tym zwycięstwie – Łukasz Ciupa zdobył 12 punktów, a Łukasz Pietrzak był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zapisał na swoim koncie 21 oczek. Podopieczni Petera Tholta nie poszli za ciosem w pierwszym starciu półfinałowym. VK Prievidza przejęła inicjatywę, była lepsza w każdym elemencie. Gospodarze bardzo dobrze przyjmowali, utrzymywali skuteczność w ataku. W trzech setach zablokowali 11 ataków rywali. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Milan Javorcik (14). W szeregach Slávii najwięcej punktów zdobył Marcel Lux (11). Łukasz Ciupa rozegrał całe spotkanie, zdobył 4 oczka (wszystkie atakiem, 21% skuteczności), natomiast Pietrzak grał w dwóch setach, zapisał na swoim koncie 5 punktów (po 1 blokiem i zagrywką oraz 3 atakiem przy 30% skuteczności).

Znacznie więcej emocji było w drugim półfinale. Chociaż pierwszy i trzeci set padły wyraźnie łupem siatkarzy z Nitry (do 19 i 15), partie numer dwa i cztery po grze na przewagi wygrywali zawodnicy Mirada Prešov (oba 27:25). Tie-break początkowo był wyrównany, dopiero w drugiej jego części przyjezdni stopniowo przejmowali inicjatywę i ostatecznie wygrali 15:10. W zwycięskim zespole dwóch zawodników zdobyło po 25 punktów, a byli to Martin Sopko i Vladimir Katona. W szeregach drużyny Marka Kardosa najwięcej oczek zapisał na swoim koncie Igor Rehak (26). Stanisław Wawrzyńczyk wchodził na zmiany w drugim i czwartym secie, skończył 1 z 5 ataków.

W walce o miejsca 5-8 nie było większych emocji. VK Šport Košice poza drugim setem zdominował mecz przeciwko COP Trenčín. Pierwszą i trzecią partię gospodarze wygrali odpowiednio do 12 i 10. W środkowej odsłonie natomiast długo toczyła się walka na przewagi, dopiero 32:30 wygrali siatkarze z Košic. Najwięcej punktów w tym meczu zdobył Miroslav Jakubov, który zapisał na swoim koncie 19 oczek. Najlepiej punktujący siatkarz przyjezdnych – Simon Kozak zdobył 11 punktów. W drugim meczu pomiędzy przegranymi w ćwierćfinałach bez straty seta wygrał Spartak Myjava. W pierwszym secie gospodarze triumfowali do 11. W dwóch kolejnych MVK Zvolen wyżej zawiesił poprzeczkę, przegrywając dopiero 20:25. Liderem Spartaka był Jakub Petras (18 punktów), u gości najwięcej punktów zdobył Jozef Kucera (8).