Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Porażka Slavii Svidnik, zwycięstwo Mirada Presov

Słowacja M: Porażka Slavii Svidnik, zwycięstwo Mirada Presov

VK KDS Šport Košice przerwał serię zwycięstw TJ Slávii Svidník, pokonując gospodarzy meczu 3:2. Znacznie pewniej swój pojedynek z outsiderem rozegrał Mirad Prešov, który wygrał 3:0. W tabeli niezmiennie przewodzi VK OSMOS Prievidza a zestawienie zamyka ŠŠ volejbal Trenčín.

Kolejne dwa mecze rozegrali siatkarze RD SVK 2001. Na inaugurację 7. kolejki ulegli VKP Bystrina SPU Nitra. Chociaż juniorzy starali się walczyć, to w każdym secie byli jedynie tłem dla dobrze punktujących rywali. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Lubos Kostolani, dobry występ zaliczyli również Milan Marinic, Jan Jendrejcak i Pavel Galandak. Młodzi adepci siatkówki nie mieli zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie kolejnej porażki, bowiem dzień później zmierzyli się z MVK Zvolen. W starciu z sąsiadem w tabeli sytuacja na boisku była zupełnie inna. W pierwszych dwóch setach to siatkarze RD SVK 2001 kontrolowali przebieg gry. Jedynie w trzecim secie było więcej walki, jednak końcówkę lepiej rozegrali przyjezdni i to oni sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie a tym samym wyprzedzili MVK w tabeli ligi słowackiej. Gospodarze byli słabsi w każdym elemencie, zaś w szeregach gości wyróżniali się Tobias Viskup i Michal Zeman.

Dzień później MVK Zvolen ponownie zagrał mecz, jednak tym razem na wyjeździe. Pojedynek był jeszcze bardziej jednostronny. W żadnym z setów Spartak Komárno nie pozwolił rywalom zdobyć 20 punktów. MVK miał ogromne problemy w ataku, grał ze skutecznością jedynie 31%. W szeregach gospodarzy w ciągu niespełna dwóch setów aż 13 punktów zdobył Jan Tarabus, zaś 10 oczek dołożył Frantisek Ogurcak. Dość niespodziewanie po tie-breaku swój mecz przegrał TJ Spartak Myjava. Mecz z Bystrina SPU Nitra miał nierówny przebieg. Pierwsze dwa sety były dość jednostronne, dwa kolejne znacznie bardziej zacięte. Tie-break kontrolował już zespół przyjezdny, dla którego było to piąte zwycięstwo w tym sezonie. Na wyróżnienie po tym pojedynku niewątpliwie zasługuje Matus Konc. Chociaż jego drużyna przegrała, to siatkarz ten zdobył aż 29 punktów. Po stronie gospodarzy 27 oczek zapisał na swoim koncie Lubos Kostolani.

Tie-break rozegrany został również w Svidniku, gdzie TJ Slávia podejmowała VK KDS Šport Košice. Gospodarze przegrywali już 1:2, jednak po walce zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim również drużyna z Polakiem w składzie nie odpuszczała, ale ostatnie słowo należało do rywali, którzy tym samym awansowali na 2. lokatę w tabeli. W szeregach gości najlepiej zaprezentowali się Patrik Lamanec (22) i Martin Sopko (19). Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Dmytro Fedorenko (27). 21 oczek do puli dołożył Łukasz Pietrzak. Polak atakował z 40% skutecznością a trzykrotnie punktował zagrywką. Z roli faworyta w wyjazdowym meczu wywiązał się VK Mirad PU Prešov. Zespół ten mierzył się z ŠŠ volejbal Trenčín. Pojedynek nie stał na zbyt wysokim poziomie. Gospodarze starali się walczyć, w dwóch pierwszych setach przekroczyli barierę 20 punktów, jednak w żadnej z odsłon nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Najwięcej punktów dla ŠŠ volejbal Trenčín zdobył Marek Gergely (16), w szeregach gości najczęściej punktował Mateusz Śnieżek. Polak zdobył 1 punkt zagrywką, 3 blokiem i 9 w ataku przy 39% skuteczności. Ogólnie gospodarze atakowali z 36% skutecznością a goście – 41%.