Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Pewne zwycięstwa „polskich” ekip

Słowacja M: Pewne zwycięstwa „polskich” ekip

Wszystkie cztery spotkania 14. kolejki ligi słowackiej zakończyły się w trzech setach. Pewne wygrane na swoim koncie zapisały zespoły z Polakami w składzie. VKP Bystrina Nitra ze Stanisławem Wawrzyńczykiem pokonała COP Trencin, a Slavia Svidnik odprawiła z kwitkiem Mirad Presov. Liderem tabeli nadal VK Prievidza, a „polskie” zespoły znajdują się na podium ligowej klasyfikacji.

Pomimo problemów w premierowej odsłonie siatkarze VKP Bystrina Nitra w trzech setach wygrali na wyjeździe z COP Trencin. Jedynie pierwsza partia była zacięta, ale w grze na przewagi lepsi okazali się goście, którzy następnie pewnie wygrali dwie kolejne odsłony. Najlepiej punktującym siatkarzem w zwycięskiej ekipie był Stanisław Wawrzyńczyk, który zapisał na swoim koncie 17 oczek. Przyjmujący zanotował 56 proc. skutecznych akcji w ofensywie, a do swojego dorobku dołożył także 3 punktowe bloki.

Slavia Svidnik również w trzech setach pokonała Mirad Presov, choć w drugim i trzecim secie trwała wyrównana walka. Komplet punktów został jednak u gospodarzy, którzy lepiej radzili sobie zarówno w ataku, jak i bloku. W zwycięskiej ekipie dobrze spisali się obaj Polacy. Łukasz Pietrzak był liderem zespołu, kończąc trzysetowe spotkanie z dorobkiem 20 oczek i aż 59 proc. skutecznością w ofensywie. Na takim samym poziomie atakował Łukasz Ciupa, który w sumie wywalczył dla swojej drużyny 13 punktów, do 10 udanych akcji w ataku dokładając 3 punktowe bloki.

Również dwa pozostałe spotkania zakończyły się w trzech setach. Gracze VK Sport Kosice na wyjeździe pewnie pokonali MVK Zvolen, dominując na parkiecie przede wszystkim w trzeciej partii, wygranej aż 25:11. VK Prievidza błyskawicznie rozprawiła się natomiast z VKM Stara Lubovna, nie pozwalając swoim rywalom w żadnej z trzech odsłon dobić się do granicy chociażby 15 oczek.