Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: OSMOS Prievidza wrócił na fotel lidera

Słowacja M: OSMOS Prievidza wrócił na fotel lidera

Na początku grudnia w lidze słowackiej większość meczów miało jednostronny przebieg. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie do swojego konta dopisał ŠŠ volejbal Trenčín a w starciu na szczycie między Slavią a Spartakiem gospodarze wygrali gładko. Po 13. kolejkach na prowadzeniu jest OSMOS Prievidza przed Spartakiem Myjava i Slavią Svidnik.

W ramach 13. serii spotkań dwa mecze rozegrali siatkarze RD SVK 2001. Najpierw słowaccy juniorzy udali się do Trencina, gdzie zmierzyli się z ŠŠ volejbal. Po dwóch setach był remis. W dwóch kolejnych pewniej prezentowali się gospodarze i to oni dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty. Były to jednocześnie pierwsze wygrane sety gospodarzy w tym sezonie. ŠŠ volejbal do zwycięstwa poprowadził Adrain Vanco, który zdobył 24 punkty (53% skuteczności w ataku). W drugim meczu tej serii juniorzy udali się do Myjavy. Pierwsze dwa sety były jednostronne, dopiero w trzecim podopieczni Patera Kalnego sprawili nieco problemów rywalom, jednak nie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po rozegraniu 9 meczów RD SVK 2001 zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Kolejne spotkania tej serii rozegrane zostały w sobotę. ŠŠ volejbal Trenčín ponownie zagrał mecz przed własną publicznością. Chociaż outsider postawił się VKP Bystrinie SPU Nitra, nie udało mu się ugrać nawet seta. Co ciekawe gospodarze mieli wyższą skuteczność w ataku, ale popełnili aż 25 błędów przy 15 pomyłkach rywali. Uniemożliwiło im to postawienie kropki nad i w emocjonujących końcówkach poszczególnych odsłon. Również w trzech setach zakończył się mecz pomiędzy VK OSMOS Prievidza a MVK Zvolen Przyjezdni dopiero w trzecim secie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, jednak w końcówce to wyżej notowany zespół dyktował warunki. Dzięki triumfowi 3:0 gospodarze powrócili na fotel lidera. W OSMOS Prievidza pierwsze skrzypce grał zdobywca 20 punktów Martin Pavelka.

Dość niespodziewanie kibice byli świadkami jednostronnego meczu w Svidniku. Slavia podejmowała w nim dotychczasowego lidera – Spartaka Myjavę. Goście ani przez moment nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki, kolejne partie przegrywając do 16, 11 i 17. Dla gospodarzy najwięcej punków – po 12 zdobyli Dmytro Fedorenko i Łukasz Pietrzak. Polak zaserwował aż 5 asów a atakował z 54% skutecznością. Po drugiej stronie siatki po 9 punktów zdobyli Patrik Pokopec Matus Konc.

W tej kolejce miało również odbyć się spotkanie pomiędzy Miradem Prešov, w którym występuje Mateusz Śnieżek, a KDS Šport Košice. W związku z eksplozją w wieżowcu w Presovie, gdzie kilka osób zginęło a kilkadziesiąt zostało rannych, mecz został odwołany. Nowy termin zostanie podany wkrótce.