Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Kolejna porażka Slavii, odwołany mecz Mirada

Słowacja M: Kolejna porażka Slavii, odwołany mecz Mirada

Na początku stycznia rozegrana została ostatnia kolejka ligi słowackiej. W ostatni weekend natomiast rozpoczęła się rywalizacja w kolejnej fazie tych rozgrywek. Do udanych ostatnich meczów nie zaliczy Slavia Svidnik, która nie prezentuje się najlepiej. W rywalizacji o miejsca 5-10 odwołane zostało starcie ekipy Mateusza Śnieżka z MVK Zvolen.

18. kolejka rundy zasadniczej to porażki zespołów z Polakami w składzie. Slávia Svidník po tie-breaku uległa VK OSMOS Prievidza, przez co zakończyła rywalizację w tej części na 2. miejscu w tabeli. Podopiecznym trenera Tholta nie pomogła dobra postawa liderów – Dmytro Fedorenki (19 punktów – 61% skuteczności) i Łukasza Pietrzaka (18 punktów – 47% skuteczności). Po drugiej stronie siatki świetne zawody rozegrał Igor Rehak, który zdobył 29 punktów. Przed własną publicznością przegrał Mirad Presov. Mimo walki w czterech setach triumfował Spartak Komárno. W szeregach gospodarzy najlepiej punktowali Michal Scerba (21) i Martin Sopko (20). Mateusz Śnieżek zdobył 9 punktów (33% skuteczności). Dla gości najwięcej oczek zdobył Frantisek Ogurcak (21). Mirada pogrążyły własne błędy, gospodarze aż 22 punkty oddali swoim przeciwnikom.

W miniony weekend rozpoczęła się rywalizacja w kolejnej fazie. Pierwsze cztery drużyny po rundzie zasadniczej rywalizują ze sobą. Na początek KDS Sport Kosice pokonał Spartaka Komarno 3:1. MVP wybrano Patrika Lamaneca. – Gratulacje dla gospodarzy, którzy bardzo dobrze się spisali. Pierwszy set zagraliśmy całkiem dobrze, ale w pozostałych gospodarze poprawili zagrywkę, przyjęcie i obronę i zasłużyli na to zwycięstwo. Dobra seria czasem się kończy – skomentował trener Spartaka Robin Pelucha. W trzech setach zakończył się pojedynek Slávii Svidník z VK Prievidza. W pierwszej i trzeciej partii nie brakowało walki, jedynie w drugiej odsłonie od początku do końca górowali goście, w których szeregach wyróżniali się Igor Rehak (15) i Nikolaj Pavlov (12). Tym razem Łukasz Pietrzak nie miał wparcia kolegów z drużyny, jako jedyny zanotował dwucyfrowy dorobek (22). Polak skończył 20 z 38 ataków (53% skuteczności) i dołożył 2 bloki. Nagroda MVP powędrowała do Lubosa Nemeca. – Byliśmy nieskoncentrowani i chociaż dogoniliśmy rywali w trzecim secie, gdzie gra wyglądała obiecująco, to nie wykorzystaliśmy kilku dobrych okazji, przez co nie udało nam się osiągnąć dobrego wyniku – przyznał trener Peter Tholt.

W pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-10 Spartak Myjava pokonał ŠŠ volejbal Trenčín 3:0. MVP został Patrik Pokopec. – Cieszę się z wyniku tego meczu i faktu, że mogłem dać pograć zawodnikom rezerwowym. Z drugiej strony nasza skuteczność była tylko średnia i wciąż mamy przed sobą wiele pracy, by odnieść sukces – podsumował trener Martin Pipa. Drugie spotkanie 1. kolejki również zakończyło się w trzech setach. Mirad Prešov w wyjazdowym meczu bez większych problemów pokonał VKP Bystrina SPU Nitra. Gospodarze w żadnym z setów nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów. Aż trzech zawodników przyjezdnych zdobyło dwucyfrową liczbę punktów – Martin Sopko (20 – 73% skuteczności), Michal Scerba (13 – 73% skuteczności) i Mateusz Śnieżek (12 – 57% skuteczności). Nagrodę MVP otrzymał Mario Olearnik.

12 stycznia miało odbyć się spotkanie pomiędzy MVK Zvolen a VK Mirad PU Prešov. Spotkanie jednak nie doszło do skutku. W poniedziałek słowacka federacja wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że ze względu na uzasadnione podejrzenie naruszenia zasad etyki sportowej, odpowiednie władze zostały poproszone o zbadanie sprawy. Jeśli podejrzenie to zostanie potwierdzone, zostanie ustalony walkower, zaś jeśli zarzuty okażą się bezpodstawne, wyznaczony będzie inny termin rozegrania tego pojedynku.