Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Jeden Polak wciąż w grze o mistrzostwo

Słowacja M: Jeden Polak wciąż w grze o mistrzostwo

Tylko Bystrina SPU Nitra była bliska przedłużenia rywalizacji w ćwierćfinale ligi słowackiej. Ostatecznie jednak przegrali po tie-breaku. W pozostałych pojedynkach gra była znacznie bardziej jednostronna i to zespoły wyżej notowane przed fazą play-off awansowały do półfinałów.

Po raz kolejny MVK Zvolen nie zdołał postawić się VK Prievidzy, Gospodarze tylko w trzecim secie zdobyli 20 punktów, w pozostałych przegrali do 19 i 12. Tym samym zgodnie z planem ekipa prowadzona przez trenera Chudika awansowała do półfinału. Przyjezdni wyraźnie górowali na siatce (63% skuteczności i 8 bloków przy 39% skuteczności gospodarzy i ich 2 blokach). Dodatkowo zespół z Prievidzy popełniał mało błędów. Znacznie więcej emocji przyniosło starcie pomiędzy Bystriną SPU Nitra a KDS Šport Košice. Gospodarze prowadzili już 2:1, jednak nie zdołali postawić kropki nad i w czterech partiach. KDS doprowadził do tie-breaka i w nim po długiej walce na przewagi przypieczętował swój awans. W szeregach gospodarzy bardzo dobry mecz zagrał Lubos Kostolani, który zdobył aż 27 punktów. Po drugiej stronie siatki wyróżniali się natomiast Martin Sopko (24 punkty) i Patrik Lamanec (21). Zespoły miały zbliżone statystyki, jedynie w bloku wyraźnie lepsi byli goście (20 punktów przy 10 Bystriny).

VK Mirad PU Prešov nie zdołał przeciwstawić się Spartakowi Komarno. Jedynie w drugim secie gospodarze długo walczyli, ale po grze na przewagi przegrali 26:28. W dwóch pozostałych odsłonach zespół prowadzony przez Erika Digana był jedynie tłem dla swoich przeciwników. Mateusz Śnieżek wszedł jedynie na krótką zmianę w drugim secie. Pod jego nieobecność najwięcej punktów dla Mirada – 13 zdobył Martin Sopko. W szeregach gości prym wiedli Jakub Petras (21 punktów) i Frantisek Ogurcak (13). Ponownie czterech setów potrzebowali siatkarze TJ Slávii Svidník aby pokonać Spartaka Myjavę. Gospodarze postawili się przeciwnikom, nie brakowało walki, ale pewniej końcówki rozgrywali przyjezdni. W szeregach ekipy Petera Tholta tym razem prym wiedli Dmytro Fedorenko (21 punktów) i Bohdan Tatarenko (20). Łukasz Pietrzak zdobył 10 punktów – po jednym zagrywką i blokiem a pozostałe w ataku kończąc 8 z 20 piłek. Goście bardzo dobrze grali blokiem, punktując w tym elemencie aż 20 razy (w tym 8 bloków Tibora Matusovsky’ego). Atak gospodarzy był lepiej rozprowadzony. Dwucyfrowy dorobek na swoim koncie zapisali Patrik Pokopec (17), Michal Zeman (15), Matus Konc (14) i Erik Watzka (12).

Tym samym poznaliśmy pary półfinałowe, pierwsze mecze zaplanowano na 11 marca a walka toczyć się będzie do trzech zwycięstw. W rywalizacji, której stawką jest awans do finału, VK Prievidza zmierzy się z TJ Slávia Svidník a KDS Šport Košice ze Spartakiem Komárno. Mecze o miejsca 5. – 8. toczyć się będą do 2 zwycięstw. MVK Zvolen zagra ze Spartakiem Myjava a VK Mirad PU Prešov z Bystriną SPU Nitra.