Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Drużyna Pietrzaka wciąż na czele

Słowacja M: Drużyna Pietrzaka wciąż na czele

fot. Mirad Presov

Pomimo porażki w meczu na szczycie, zespół TJ Slávia Svidník utrzymał się na szczycie tabeli z trzypunktowym prowadzeniem nad ekipą z Koszyc. Lider ma jednak o jeden mecz rozegrany na koncie więcej. 

Spotkanie pomiędzy dwoma drużynami z czołówki tabeli miało wyjątkowo jednostronny przebieg. Ekipa  KDS Šport Košice rozstrzelała rywali zagrywką, serwując dziewięć asów serwisowych na stronę rywala. Łukasz Pietrzak zdobył dla Slavii jedynie dwanaście oczek, a i tak był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Jeżeli w następnej kolejce drużyna z Koszyc wygra za trzy punkty, to zrówna się punktami ze Slavią, ale wyprzedzi ją w tabeli stosunkiem setów.Więcej powodów do zadowolenia po weekendzie ma Mateusz Śnieżek. Jego Mirad Prešov rozgromił u siebie ŠŠ Volejbal Trenčín, a polski atakujący w trzech rozegranych setach zdobył siedem punktów atakiem i dołożył po dwa bloki i asy serwisowe. Mirad Prešov pozostaje więc sąsiadem  drużyny z Trenczyna w tabeli, ale obie ekipy dzieli aż 21 punktów!

Ważne zwycięstwo, które pozwoliło utrzymać kontakt z rywalami w tabeli, odnieśli siatkarze Bystriny SPU Nitra. Pokonali oni w trzech setach Spartak Myjava, ale nie był to gładko odniesiony sukces. Dwa pierwsze sety kończyły się na przewagi i dopiero w trzecim wyraźnie lepi byli zawodnicy Nitry. Kluczem do zwycięstwa okazał się szczelny blok gospodarzy. W tym elemencie Bystrina była lepsza 10:3, a cztery punkty w tym elemencie zdobył Peter Porubsky. 

Od niespodzianki rozpoczął się mecz MVK Zvolen – Spartak Komárno. Gospodarze wygrali pierwszego seta z dużo wyżej notowanym rywalem. Później jednak do głosu doszli siatkarze Spartaka, którzy spokojnie rozstrzygnęli kolejne trzy partie na swoją korzyść i utrzymali piąte miejsce w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi słowackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved