Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Dwie wygrane Polaków, Kryś wiceliderem

Słowacja: Dwie wygrane Polaków, Kryś wiceliderem

fot. VK KDS ŠPORT Košice

W ostatniej kolejce ligi słowackiej siatkarzy drużyny, których barw bronią Polacy, odprawiały rywali z kwitkiem. Dzięki temu ekipa Marcina Krysia awansowała już na pozycję wicelidera tabeli. Natomiast do udanych minionego weekendu nie zaliczy drużyna Michaliny Jagodzińskiej, której nie udało się wywalczyć nawet seta w starciu ze Slavią Bratysława.

Czwartą porażkę w sezonie zapisał na swoim koncie Oktan Kežmarok, w którym występuje Michalina Jagodzińska. W minionej kolejce drużyna polskiej libero nie miała łatwego zadania, gdyż po drugiej stronie siatki stanęły obecne liderki – siatkarki VK Slávia EU Bratysława. Oktan grał na wyjeździe, choć bez większego sukcesu i jak na razie Slavia pozostaje niepokonanym zespołem w lidze słowackiej. Przyjezdne próbowały ratować się z pola zagrywki, ale w ogólnym rozrachunku były dużo słabsze w grze na siatce, zwłaszcza w ataku, co przekreśliło ich szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową. Jagodzińska w trakcie trzech setów przyjęła 17 zagrywek, w tym popełniła trzy błędy, notując nie za wysoką skuteczność przyjęcia (24% i 6%). Liderki stara się gonić drugi zespół z Bratysławy – VC FTVŠ UK, który także odniósł trzysetową wygraną, pokonując na wyjeździe VK Nové Mesto nad Váhom. Co prawda rywalki mogły powalczyć chociażby o seta, ale za każdym razem ekipa gości potrafiła odeprzeć ich natarcie. Trzy sety rozegrano także w Nitrze, gdzie miejscowy UKF nie dał większych szans drużynie VK Prešov. Miejscowe w żadnej z partii nie pozwoliły rywalkom osiągnąć granicy dwudziestu punktów. Jedyne spotkanie, które nie zakończyło się w minimalnej liczbie odsłon, rozegrano w Trnavie, ale i tak komplet punktów wywiozły stamtąd siatkarki VTC Pezinok – Bilíkova. Było to spotkanie bloków i licznych błędów obu drużyn. Lepiej w takiej grze odnalazły się właśnie przyjezdne. W końcówkach wygranych setów miały też trochę więcej szczęścia.Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi słowackiej kobiet


Drużyna Marcina Krysia odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i zanotowała kolejny awans w ligowej tabeli. Obecnie, po ośmiu rozegranych meczach, VK KDS Šport Košice jest drugi, a do lidera traci zaledwie dwa punkty. W ostatnim spotkaniu Kryś i spółka nie mieli wielkich problemów z pokonaniem dużo niżej plasujących się siatkarzy MVK Zvolen. Mimo że VK KDS nie ustrzegł się w tym spotkaniu błędów i słabszych momentów nie oddał rywalom ani seta, spisując się lepiej w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Marcin Kryś miał więcej pracy w obronie niżeli w przyjęciu, gdyż rywale swoimi zagrywkami omijali polskiego libero. Kryś przyjął w sumie dziewięć serwisów, notując 67% skutecznego i 22% perfekcyjnego przyjęcia. Po serii trzech porażek wygraną odniosła także Slávia Svidník, w której występują Łukasz Pietrzak i Łukasz Ciupa. Drużyna Polaków na wyjeździe pokonała zespół VKM Stará Ľubovňa, w żadnym z setów nie dając rywalom szans. Wynik partii otwarcia nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, a tylko w tej partii Slávia Svidník oddała przeciwnikom 8 punktów popsutymi zagrywkami. W meczu nie zagrał Łukasz Ciupa, natomiast Łukasz Pietrzak był najlepiej punktującym całego spotkania (16 punktów). Polak świetnie radził sobie w ataku, przy 17 próbach punktując 13 razy (76% skuteczności. Do tego dołożył także trzy skuteczne bloki. Obecnie Slavia jest na piątym miejscu w tabeli ligi słowackiej.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi słowackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved