Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Slobodan Kovac selekcjonerem reprezentacji Słowenii

Slobodan Kovac selekcjonerem reprezentacji Słowenii

fot. FIVB

Po tym, jak ogłoszono rozstanie Andrei Gianiego z wicemistrzami Europy, szybko rozpoczęto poszukiwania następcy twórcy największych sukcesów reprezentacji Słowenii. Zgłosiła się spora liczba kandydatów, około trzydziestu, głównie obcokrajowców. Potem liczba ta była stopniowo redukowana najpierw do ośmiu, a potem do czterech. Wreszcie wybór federacji padł na Slobodana Kovaca.

– Przyznam szczerze, że byliśmy bardzo mile zaskoczeni tym, ilu było chętnych, aby poprowadzić naszą reprezentację. Były to uznane nazwiska w siatkarskim środowisku, więc wybór był bardzo trudny – powiedział prezes słoweńskiej federacji Metod Ropret. Kovac w roli selekcjonera Słowenii zadebiutuje w majowych kwalifikacjach do mistrzostw świata, gdzie Słowenia u siebie zagra z Belgią, Gruzją, Izraelem, Łotwą i Portugalią, a potem zespół czekają jeszcze Liga Światowa i mistrzostwa Europy, gdzie Słowenia trafiła do grupy z Rosją, Hiszpanią i Bułgarią.

Slobodan Kovac ma za sobą bogatą karierę sportową, zdobył złoto igrzysk olimpijskich w Sydney (2000) i brąz w Atlancie (1996) z reprezentacją Jugosławii ma także na koncie medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej czy Pucharu Świata. Karierę trenerską rozpoczął w roku 2008 prowadząc Radnicki Kragujevac, w latach 2010-2014 prowadził Sir Safety Perugia. Potem przejął reprezentację Iranu, z którą zdobył mistrzostwo Azji oraz szóste miejsce na mistrzostwach świata 2014, a także czwarte miejsce w Lidze Światowej (2014). Po rozstaniu się z Persami ponownie objął Sir Safety Perugia, a obecnie prowadzi Halkbank Ankara. Umowa została podpisana do roku 2019, ale może ona ulec przedłużeniu.źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved