Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Slobodan Kovac rozstał się z Jastrzębskim Węglem. Kto następcą?

Slobodan Kovac rozstał się z Jastrzębskim Węglem. Kto następcą?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Slobodan Kovac nie będzie już dłużej trenerem Jastrzębskiego Węgla. Serb objął tę posadę w trakcie sezonu 2019/2020. Według włoskich mediów nowym szkoleniowcem klubu z województwa śląskiego zostanie Luke Reynolds, który do tej pory pełnił w drużynie funkcję asystenta trenera.

Slobodan Kovac został trenerem Jastrzębskiego Węgla w grudniu 2019 roku. Doprowadził drużynę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym jego drużyna miała zmierzyć się z Itas Trentino. Ten dwumecz jednak nie doszedł do skutku z powodu epidemii wywołanej koronawirusem. W PlusLidze zawodnicy z województwa śląskiego zostali sklasyfikowani na czwartej lokacie. Do trzeciej PGE Skry Bełchatów zabrakło im zaledwie dwóch punktów.Serbski szkoleniowiec w połowie lutego dowiedział się od swojego menadżera, że włodarze klubu nie są zainteresowani przedłużeniem kontraktu. Żadne kroki nie zostały jednak podjęte przed zawieszeniem rozgrywek. – Zdecydowałem, że nie będę przedłużał kontraktu z klubem – powiedział Serb w rozmowie z ,,Przeglądem Sportowym”. Slobodan Kovac pełni także rolę pierwszego trenera reprezentacji Serbii.

Według włoskich mediów szkoleniowcem zespołu ma zostać Luke Reynolds, dotychczasowy asystent. Nowy trener będzie już piątą osobą na tym stanowisku w przeciągu ostatnich trzech lat. Na początku 2018 roku z klubem pożegnał się Mark Lebedew, którego zastąpił Ferdinando De Giorgi. Ten jednak niecały rok później odszedł do Lube. Następnym szkoleniowcem został jego rodak Roberto Santilli, którego na początku tego sezonu zmienił właśnie Slobodan Kovac.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę