Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Slobodan Kovac: Realizujemy nasz plan krok po kroku

Slobodan Kovac: Realizujemy nasz plan krok po kroku

fot. Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel udanie zainaugurował tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów. Podopieczni Slobodana Kovaca pewnie pokonali przed własną publicznością Halkbank Ankara, a sam trener przyznał że przestrzegał siatkarzy przed zbyt luźnym podejściem do spotkania z niżej notowanym rywalem. 

Szkoleniowiec podkreślił, że zwycięstwo przeciwko tureckiemu zespołowi to wynik właśnie podejścia do przeciwnika. Zwracał uwagę na to, że przykład Vervy Warszawa i jej porażki w Lizbonie jest tu bardzo obrazowy, sam jednak wolał się skupić na grze swoich zawodników. Serb nie ukrywa, że trzeba jeszcze czasu i sporo pracy, aby drużyna nabrała „jego” charakteru. – Poznaję zawodników na boisku i poza nim, poznaję ich zalety i wady, ale też chcę dodać coś od siebie – powiedział Kovac.Trener jastrzębian nawiązał również do sytuacji w Halkbanku Ankara, który doprowadził do dwóch mistrzostw Turcji. Przyznał, że pod pewnym względem trenowanie tureckiego klubu i Jastrzębskiego Węgla są podobnym wyzwaniem, a dla niego samego głównym motorem napędowym jest wiara w zespół.

Slobodan Kovac podkreślił, że zwycięstwo z Halkbankiem było bardzo ważne dla jego zespołu w kontekście walki o wyjście z grupy. – Walcząc o awans do ćwierćfinałów nie możemy pozwolić sobie na utratę punktów przed spotkaniem z Zenitem. Nie będziemy wygrywać wszystkiego, ale realizujemy nasz plan krok po kroku – zakończył Serb.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved