Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Slobodan Kovač: Jeden zawodnik nie decyduje o wyniku

Slobodan Kovač: Jeden zawodnik nie decyduje o wyniku

fot. FIVB

Rywalizacja na włoskich parkietach wkracza w decydującą fazę, po emocjonujących półfinałach w walce o tytuł mistrza Italii zmierzą się siatkarze DHL Modena i Sir Safety Perugia. Po wyeliminowaniu Lube Sir Safety Perugia w rywalizacji na ostatniej prostej w walce o scudetto także nie będzie faworytem. – Jeżeli wygramy pierwszy mecz, wszystko może się zdarzyć – o szansach swojego zespołu, nie kryjąc wiary w sukces, mówił Slobodan Kovač.

 Fakt, że pokonaliście Lube Marche Civitanova, pozwala myśleć, że możecie wygrać również z Modeną?

Slobodan Kovač: Bez wątpienia mówimy o dwóch bardzo mocnych zespołach. Ale teraz cała nasza koncentracja skupia się już tylko na Modenie, aby nie zawieść w tych ważnych meczach. To okazja do zaprezentowania tego, jak ważne jest podejście mentalne do spotkania i udowodnienia, że to nastawienie może być wartością dodaną zespołu.

Kto więc, indywidualnie, może decydować o rezultatach finału pomiędzy Sir Safety Perugia a Modeną?

– Nie sądzę, aby jeden konkretny zawodnik mógł decydować o wyniku bardziej niż pozostali członkowie zespołu. To nie będzie rywalizacja pomiędzy Atanasijeviciem i Vettorim czy też De Cecco i Bruno. Oczywiście są to zawodnicy, na których można liczyć, do tego Modena ma jeszcze Ngapetha. Jednak jestem przekonany, że podejmując to wyzwanie, o końcowym sukcesie będzie decydować siła całego zespołu i zgranie tej grupy ludzi.

W szeregach Modeny jest jakiś zawodnik, którego należałoby się obawiać bardziej niż innych?

– Wszyscy są mocni, z pewnością w ostatnich meczach Lucas udowodnił, jak duży wpływ może mieć na przebieg spotkania. My jednak mamy swoje argumenty, mamy Russella i Kaliberdę, którzy bardzo dojrzeli. W odniesieniu do rywali – bardziej niż jednego konkretnego zawodnika obawiam się, że będą mieć pięciu równo grających zawodników, którzy będą atakować.

Myśli pan, że może być konieczne rozegranie pięciu meczów finałowych?

– Oczywiście na etapie końcówki sezonu wszystko może się wydarzyć. Patrząc na to, co mamy na papierze, równie dobrze można jednak myśleć, że to Modena zakończy rywalizację w trzech meczach. Jednak nie sądzę, że tak to się skończy, ponieważ nasz plan na te spotkania jest zdecydowanie inny, przede wszystkim wzrost poziomu gry i podejście mentalne pozwala liczyć na wyrównaną walkę.

Ten pierwszy mecz może być kluczowy, a nawet decydujący?

– Gdybyśmy zdołali wygrać, to mógłby być kluczowy. W przeciwnym razie ten wynik można by uznać za normalny. Później możemy liczyć na przewagę, jaką będziemy mieć, grając u siebie. Wsparcie naszej publiczności nie jest bez znaczenia, co zresztą udowodniliśmy w rywalizacji z Lube. Grając tutaj, każdy rywal może mieć problemy.

źródło: gazetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved