Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Ślepsku zagrają mistrzowie świata?

W Ślepsku zagrają mistrzowie świata?

fot. slepsksuwalki.pl

Na kilka zmian w międzysezonowej przerwie zanosi się w Ślepsku Malow Suwałki. Może do niego trafić aż sześciu nowych zawodników. Prezes klubu, Wojciech winnik zdradził w Radiu Białystok, że trwają nawet negocjacje z mistrzami świata.

Bez wątpienia poprzedni sezon był bardzo udany dla Ślepska Malow Suwałki. Drużyna wprowadziła sporo kolorytu do PlusLigi, a w wielu meczach pokazała się z dobrej strony. Gdyby sezon został dokończony, to miała nawet szansę na grę w play-off. W Suwałkach powstała nowa hala, kibice w regionie są spragnieni siatkówki na wysokim poziomie, a dobre wyniki zespołu prowadzonego przez Andrzeja Kowala jeszcze bardziej nakręciły koniunkturę na siatkówkę. Przed Ślepskiem drugi – zdaniem wielu – trudniejszy sezon w elicie, ale obecnie działacze są w lepszej sytuacji, bowiem mogą znacznie szybciej myśleć o budowaniu składu na nowy sezon.Już wiadomo między innymi, że trenerem suwalskiej drużyny będzie nadal Andrzej Kowal, a grać nadal w niej będą: Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz, a przede wszystkim jeden z liderów z poprzedniego sezonu, czyli Bartłomiej Bołądź. Inny z filarów, czyli Nicolas Szerszeń wraca do Rzeszowa, ale na jego miejsce działacze planują ściągnięcie wartościowych następców. W Radiu Białystok Wojciech Winnik zdradził, że trwają rozmowy z Arturem Szalpukiem oraz Mateuszem Miką. Ten pierwszy ostatni sezon spędził w PGE Skrze Bełchatów, a w 2018 roku wraz z kadrą wywalczył mistrzostwo świata, a ten drugi jest mistrzem globu sprzed sześciu lat, a ostatnio bronił barw Indykpolu AZS-u Olsztyn.

W kontekście Suwałk pojawiają się także nazwiska dwóch innych przyjmujących, czyli Marcina Walińskiego, który przez ostatnie lata związany był z Aluronem Virtu CMC Zawiercie oraz Patryka Łaby, który jest wyróżniającym się zawodnikiem I ligi, a poprzedni sezon spędził w AGH AZS Kraków. Wciąż także trwają jeszcze rozmowy z pozostałymi zawodnikami, którzy bronili barw Ślepska w minionym sezonie. Działacze chcieliby zatrzymać między innymi Joshuę Tuanigę, Andreasa Takwama oraz Kamila Skrzypkowskiego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: opr. własne, Polskie Radio Białystok

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved