Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ślepsk Suwałki musi przełożyć mecz. Powodem niegotowa arena

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

Na niespodziewane problemy przed nadchodzącym sezonem PlusLigi natknął się beniaminek rozgrywek – MKS Ślepsk Malow Suwałki. Klub zmuszony jest przełożyć swoje pierwsze spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż do tego czasu do użytku nie zostanie oddana Suwałki Arena, która miała być hala przeznaczoną również dla siatkarzy.

Ślepsk z niecierpliwością czeka na inauguracyjne spotkania sezonu PlusLigi. Klub po raz pierwszy będzie miał okazję wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Debiut na ligowych parkietach gracze z Suwałk mieli zaliczyć 26 października, podejmując we własnej hali aktualnego mistrza Polski – Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.Organizacja spotkania nie idzie jednak w pełni po myśli klubu. Mianowicie MKS nie jest w stanie sprawić, by mecz się odbył. Powodem takiego obrotu sytuacji są przeciągające się prace związane z Suwałki Areną. Więcej o sprawie wspomniał prezes klubu, Wojciech Winnik. – Na ten moment musimy poinformować kibiców, że są niedobre informacje, gdyż z racji przesuwającego się terminu oddania Areny Suwałki wyczekiwana przez nas i wszystkich kibiców siatkówki w całym regionie inauguracja sezonu nie będzie niestety możliwa. Musimy zatem przełożyć mecz. Forma, w jaki sposób spotkanie zostanie przełożone, jest w trakcie ustalania i negocjacji. Zobaczymy, jak to się potoczy. Myślę, że wkrótce poinformujemy o szczegółach – powiedział Winnik.

Na ten moment Ślepsk rozważa dwie opcje rozstrzygnięcia sporu związanego ze starciem. Jedną z opcji jest zamiana z ZAKSĄ dotycząca gospodarza pojedynku. Możliwe jednak, iż beniaminek będzie zmuszony znaleźć inną halę, w której mecz się odbędzie. Nie wiadomo także, jak bardzo opóźnione są prace w hali. Być może zawodnicy z Suwałk nie rozegrają więcej spotkań „u siebie”, choć na razie pozostaje to w strefie domysłów.

źródło: Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved