Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki drugi w Pucharze Lwowa

Ślepsk Suwałki drugi w Pucharze Lwowa

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrywając w niedzielę 3:0 z wicemistrzem Ukrainy Barkomem Każany Lwów, zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Lwowa. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał atakujący Ślepska Suwałki Kewin Sasak. Turniej wygrali mistrzowie Białorusi Stroitiel Mińsk, którzy w swoim ostatnim, a przedostatnim w turnieju meczu pokonali 3:0 beniaminka ukraińskiej ekstraklasy Eko Dim Winnica.

W pierwszym meczu Pucharu Lwowa siatkarze Ślepska Suwałki przegrali 0:3 z wielokrotnym mistrzem i zdobywcą Pucharu Białorusi, uczestnikiem rozgrywek Ligi Mistrzów i Pucharu CEV Stroitielem Mińsk. Tylko w drugim secie wicemistrz polskiej I ligi był bliski zwycięstwa. W pierwszej partii zespół z Białorusi szybko uzyskał trzypunktową przewagę i, pomimo wysiłków Ślepska, utrzymał ją do stanu 23:20, przy którym zdobył dwa punkty dające mu zwycięstwo 25:20. Najciekawszy i najbardziej wyrównany przebieg miał set drugi. Początek partii nie zapowiadał emocji, bowiem Ślepsk przegrywał 0:3, 5:8, 10:16 i… 14:20. I wówczas dwa błędy Białorusinów plus as Łukasz Szarka sprawiły, że przy stanie 20:17 o czas poprosił trener z Mińska. Po powrocie na parkiet rywale ponownie odskoczyli suwalskiej ekipie na 4 punkty (22:18) i wówczas zaczęła się świetna seria Ślepska, który zdobył pięć oczek z rzędu i po raz pierwszy (po zagrywce Sasaka), jak się okazało niestety także ostatni, objął prowadzenie 23:22. Ten zimny prysznic wyraźnie ożywił rywali, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie zdobyli dwa punkty blokiem i wygrali seta 25:23. W secie trzecim (turniej rozgrywany jest system trzy sety do 25 pkt.) walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 6:6, przy którym Białorusini odskoczyli na 2 pkt. (6:8) i powiększając przewagę, wygrali seta wysoko, bo aż 25:16, a mecz 3:0.

W drugim meczu turnieju o Puchar Lwowa siatkarze Ślepska Suwałki pokonali 2:1 beniaminka ukraińskiej ekstraklasy Eko Dim Winnica i w ostatnim swoim spotkaniu siatkarzom Ślepska przyszło walczyć o drugie miejsce w turnieju. Pierwsze dwa sety to kilkupunktowe powadzenie Ślepska i pogoń rywali, którzy dopadali suwałczan w końcówkach setów (w pierwszym secie z 20:17 doprowadzili do remisu 20:20, a z 24:21 do 24:23; w drugim z 19:11 wyciągnęli na 22:21, 23:22 i 24:23), zakończone zwycięstwami Ślepska 25:23. W secie trzecim Ślepsk prowadził 12:9, ale stracił z rzędu cztery punkty i po asie serwisowym rywali przegrywał 12:13. Ukraińcy prowadzili w tej partii jeszcze dwa razy (18:17 i 19:18). Przy stanie 19:16 dla Barkomu Ślepsk ponownie „zaskoczył” i ataku Sasaka, potrójnym bloku z udziałem Rudzewicza i jego pojedynczym bloku oraz asie serwisowym Skrzypkowskiego suwałczanie prowadzili 22:19. Gospodarze odpowiedzieli atakiem w środek boiska, ale następny był już autowy i Ślepsk prowadził 23:20. Wówczas trener Skory zdjął z boiska Rudzewicza, a na zagrywkę desygnował Laskowskiego. Ten niestety posłał piłkę w aut i przewaga suwałczan zmalała do 23:21. W następnej akcji punkt dla suwałczan atakiem z przechodzącej zdobył Hunek i mieliśmy pierwszą piłkę setową i meczową. Na zagrywkę poszedł Sasak, a pod siatkę za Szczytkowa, na podwyższenie bloku wszedł Sapiński. Niestety nie udało się zatrzymać ataku gospodarzy i przy prowadzeniu 24:22 o czas poprosił trener Skory. Po wznowieniu gry Barkom zagrywką zdobył kolejny punkt i było już 24:23 dla Ślepska, a po chwili na tablicy widniał już wynik 24:24, a punkt gospodarze zdobyli po tym, jak sędzia dopatrzył się podwójnego odbicia suwałczanina. Protesty nie pomogły, sędzia decyzji nie zmienił i zrobiło się gorąco. Nadzieje gospodarzy turnieju rozwiali Hunek – plasując piłkę w trzeci metr oraz Skrzypkowski – atakując między piątą i szóstą strefę. Set 26:24 i mecz 3:0 dla Ślepska.