Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ślepsk Malow Suwałki nie zawiesił treningów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jest decyzja dotycząca zawieszenia do 1 kwietnia rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy kobiet i mężczyzn. Decyzja kiedy i w jakiej formule (przy pustych trybunach czy z udziałem kibiców) dokończone zostaną rozgrywki powinna zapaść w połowie przyszłego tygodnia. Tymczasem siatkarze Ślepska Malow nie tracą czasu, pracują nad formą.

Ten tydzień kończymy zajęciami na siłowni, a od poniedziałku wznawiamy treningi – mówi Andrzej Kowal, trener MKS Ślepsk Malow. – Wszyscy chłopcy są zdrowi, a zatem w czasie kiedy rozgrywki są zawieszone zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do dwóch ostatnich spotkań rundy zasadniczej. Nie wyobrażam sobie żebyśmy grali przy pustych trybunach, ale jeśli nie będzie innego wyjścia to oczywiście zagramy. Rodzi się tylko jedno pytanie: dla kogo gramy, nie tylko my, ale piłkarze ręczni i nożni, koszykarze .. dla siebie czy dla kibiców. Moim zdaniem dla kibiców, bez których sportowe widowiska tracą sens, jaki im przyświeca i towarzyszy.Jak wynika z  nieoficjalnych informacji rozważanych jest kilka wariantów dokończenia rozgrywek. Jednym z nich jest zmiana zasad play-off (o miejsca 1-8) z rywalizacji do dwóch zwycięstw na … dwumecz. Dwumecze decydować też będą o kolejności na miejscach 9-12.

A może, zamiast przedłużać sezon, warto wziąć pod uwagę inne rozwiązanie, a mianowicie dogranie rundy zasadniczej i klasyfikację po 26. kolejkach przyjąć jako ostateczną dla sezonu 2019/2020.?

źródło: suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved