Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął operację PlusLiga 2019/2020

Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął operację PlusLiga 2019/2020

fot. Klaudia Piwowarczyk

Beniaminek PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął już przygotowania do nowego, szczególnego dla klubu sezonu. Ekipa z Suwałk rywalizowała będzie na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.  Na początku drużyna integrowała się m. in. na polu golfowym, a na początku tygodnia odbyły się badania i pierwsze treningi.

Na początku zespół aklimatyzował się m. in. na polu golfowym. – Cieszymy się, że jest z nami większość zawodników, na pewno nam to ułatwi przygotowanie się do sezonu – powiedział trener Andrzej Kowal.  – Rozpoczynamy badaniami, a także lekkim treningiem na siłowni, a także technicznym w sali. Ten pierwszy mikrocykl będzie wprowadzającym do pracy, spokojnym.  Od kolejnego tygodnia zwiększymy intensywność i objętość treningu – dodał szkoleniowiec.O pierwszych wrażeniach opowiedział także Nicolas Szerszeń. – Suwałki to piękne, małe miasto i myślę, że będziemy mieli tam wszystko, żeby dobrze grać. Co do golfa, to na razie się uczę – przyznał. – Jestem wypoczęty. Miałem okazję być na tygodniowych wakacjach w Turcji z moją dziewczyną. Spotykałem się też ze znajomymi, grałem w plażówkę, chodziłem też na siłownię żeby ta forma na okresie przygotowawczym nie była zła. Miałem  okazję uczestniczyć w dwóch turniejach plażówki. Odezwał się do mnie mój partner z czasów juniorskich Dominik Wanat. Poinformował, że jeden z turniejów jest organizowany w województwie świętokrzyskim. Udało się wygrać, a na drugim turnieju grałem w Warszawie na obiektach Monta Beach Volley Club. Tam wywalczyliśmy trzecie miejsce. Pozostał lekki niesmak, ale forma rywalizacji na pewno mi się przydała – dodał libero Paweł Filipowicz.

Ze składu, który wywalczył mistrzostwo I ligi zostali: Cezary Sapiński, Wojciech Siek, Kacper Gonciarz, Kamil Skrzypkowki, Jakub Rohnka, Łukasz Rudzewicz,  Patryk Szwaradzki i Paweł Filipowicz. Pełniący wtedy funkcję pierwszego trenera Mateusz Mielnik został asystentem Andrzeja Kowala. Do zespołu dołączyli  Joshua Tuaniga, Bartłomiej Bołądź, Nicolas Szerszeń, Andreas Takvam, Adrian Stańczak i Kevin Klinkenberg.

źródło: inf. własna, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved