Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk chce awansu do półfinału w dwóch meczach

Ślepsk chce awansu do półfinału w dwóch meczach

fot. Jacek Cholewa

Krótkie święta mieli siatkarze Ślepska Suwałki. Już w wielkanocny poniedziałek spotkali się na popołudniowym treningu, inaugurując przygotowania do pierwszego meczu ćwierćfinału play-off z AGH Kraków. – Nie ukrywamy, że naszym celem jest awans do półfinału już po dwóch meczach – mówi Mateusz Kuśmierz, drugi trener Ślepska.

We wtorek mieliśmy dwa treningi: rano i wieczorem, podobnie będzie w środę, w czwartek jeden popołudniowy, a w piątek skoro świt wyjeżdżamy do Krakowa – o planach przez play-off mówi Mateusz Kuśmierz, drugi trener Ślepska. – Nie ukrywamy, że naszym celem jest awans do półfinału już po dwóch meczach, a to oznacza, że w Krakowie chcemy wygrać. Nieważne 3:0 czy 3:2, aby na naszą korzyść. Analizujemy grę akademików, szukamy słabszych punktów. Założenia opracowane na kończący rundę zasadniczą mecz w Suwałkach sprawdziły się w 90 procentach, a to oznacza, że jest jeszcze co poprawić, nad czym popracować. W zasadzie znamy rywali, a jedyną na dziś niewiadomą jest dyspozycja Piotra Adamskiego, podstawowego rozgrywającego w drugiej części rundy zasadniczej, który jednak przeciwko nam nie wystąpił. Materiałów filmowych mamy jednak sporo i wierzę, że na niego też znajdziemy sposób.      Na pytanie o stan zdrowia środkowego Ślepska Łukasza Rudzewicza, kontuzjowanego na treningu przed meczem z AGH w Suwałkach, Mateusz Kuśmierz stwierdził, że… – … jest coraz lepiej. Rudy już próbuje podskakiwać, ale czy będzie w stanie wskoczyć do meczowej szóstki w  Krakowie, dziś trudno odpowiedzieć. Czas jest najlepszym lekarstwem, a tego nie mamy za wiele.

Przypomnijmy, że w play-off zespoły Ślepska i AGH spotkają się z sobą po raz pierwszy. Natomiast o pierwszoligowe punkty zespoły rywalizowały 8-krotnie: 6 razy wygrywał Ślepsk, dwa – AGH (raz w Suwałkach i raz w Krakowie). Po raz ostatni AGH pokonał suwałczan 5.02.2014 i to na ich parkiecie. Cztery kolejne spotkania kończyły się wygraną zespołu znad Czarnej Hańczy (3x po 3:1 i raz 3:0).

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved