Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Stolc: Myślę, że będzie coraz lepiej

Sławomir Stolc: Myślę, że będzie coraz lepiej

We wtorek w hali przy ulicy Jasnogórskiej rozegrany został sparing między dwoma częstochowskimi pierwszoligowcami – Exact Systems Norwidem i AZS-em. Podopieczni Sinana Tanika nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki z siatkarzami Radosława Panasa i przegrali 0:4. – Teraz bardziej będziemy koncentrować się na siatkówce i myślę, że będzie coraz lepiej – zapewnił przyjmujący Sławomir Stolc.

Mistrzostwo I ligi nie dało AZS-owi Częstochowa spokojnego bytu. W przerwie międzysezonowej na jaw wyszły poważne problemy finansowe klubu i występ akademików w nadchodzących rozgrywkach zaplecza PlusLigi stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie kilku zawodników pod okiem Sinana Tanika rozpoczęło przygotowania, jednak większość ze względu na niepewną sytuację nie podpisało jeszcze kontraktów z klubem. – Tak naprawdę zaczęliśmy okres przygotowawczy od ciężkiej pracy fizycznej. Skupiamy się na siłowni, praktycznie cztery razy w tygodniu uczęszczamy na siłownię, mniej pracowaliśmy z piłkami. Dzisiaj to troszkę wyszło. Teraz bardziej będziemy koncentrować się na siatkówce i myślę, że będzie coraz lepiej – powiedział po pierwszym sparingu Sławomir Stolc. Przyjmujący jako jedyny z podstawowego składu zdecydował się na pozostanie w zespole.Dla Norwida było to już trzecie spotkanie towarzyskie. Na boisku widać było różnicę w poziomie zgrania zespołów. Podopieczni Radosława Panasa wcześniej zaczęli przygotowania i są już na innym etapie. – Jestem zadowolony ze swojej gry i gry zespołu. Zagraliśmy fajnie pomimo zmęczenia. To takie pierwsze granie w tym sezonie. Jestem zadowolony i myślę, że ta gra w pierwszej szóstce jest dla mnie w tym roku możliwa – stwierdził przyjmujący Hubert Mańko.

Skład Akademików wciąż nie jest zamknięty. Podczas sparingu obok zawodników, którzy trenują pod okiem Sinana Tanika, wystąpili młodzi siatkarze AZS-u 2020. Klub nadal oficjalnie nie poinformował, czy pozytywnie rozpatrzony został wniosek licencyjny i jacy zawodnicy uzupełnią skład. Nieoficjalnie mówi się o tym, że niebawem ma zostać podpisana umowa ze sponsorem tytularnym. – Mam zapewnienia, że będzie dobrze. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Przyjechało kilku fajnych chłopaków. Troszkę składu nam jeszcze brakuje, ale myślę, że z czasem uzupełnimy tych kilka puzzli i będzie fajny zespół – wyjaśnił Sławomir Stolc.

źródło: inf. własna, Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved