Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Stolc: Hala Polonia robi wrażenie

Sławomir Stolc: Hala Polonia robi wrażenie

AZS Częstochowa coraz lepiej radzi sobie na zapleczu PlusLigi. W ostatnim pojedynku podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha pokonali wicelidera rozgrywek – APP Krispol Września bez straty partii. – Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Od trzech spotkań nie straciliśmy nawet seta. Jesteśmy szczęśliwy – stwierdził przyjmujący częstochowskich akademików, Sławomir Stolc.

Pierwszy set pojedynku pomiędzy AZS-em Częstochowa a APP Krispolem Września nie wskazywał, że mecz skończy się gładkim zwycięstwem gospodarzy. Otwarcie było wyrównane, a z czasem to goście zaczęli odskakiwać rywalom. Gospodarze jednak nie odpuścili i w końcówce przejęli inicjatywę, wygrywając do 22. W kolejnych setach błędy własne pogrążały przyjezdnych, co skrzętnie wykorzystywali podopieczni Krzysztofa Stelmacha. Dwie kolejne odsłony padły łupem akademików do 15 i 16. – Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Od trzech spotkań nie straciliśmy nawet seta. Jesteśmy szczęśliwi, dodatkowo świętujemy urodziny trenera, więc cieszę się bardzo, że mogliśmy mu dać taki prezent – powiedział Sławomir Stolc, przyjmujący AZS-u.Mecz 8. kolejki rozegrany został wyjątkowo w Hali Polonia. Po raz pierwszy od kwietnia 2012 roku w tym obiekcie rozegrano spotkanie ligowe. Podobnie jak inni zawodnicy, również Sławomir Stolc był pod wrażeniem atmosfery, którą kibice stworzyli podczas sobotniego meczu. – Niesamowite uczucie. Słychać tu doping kibiców. On naprawdę daje kopa i był w tym meczu dla nas dużym wsparciem. Pierwszy raz tutaj grałem i muszę powiedzieć, że Hala Polonia robi wrażenie – stwierdził siatkarz.

Już w sobotę 18 listopada dojdzie do historycznego wydarzenia. W 9. kolejce I ligi mężczyzn dojdzie do derbów Częstochowy – Exact Systems Norwid podejmie AZS we własnej hali. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się już we wtorek. Drużyny obecnie mają tyle samo punków – 15, jednak akademicy zajmują piąte miejsce, a Norwid jest na siódmej lokacie. Drużyny mają tylko 3 oczka straty do lidera. – Gramy debry, które jak wiadomo, rządzą się swoimi prawami. Mam nadzieję, że my będziemy górą – zakończył zawodnik częstochowskiego AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved