Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Sławomir Gerymski poprowadzi zespół z Wyszkowa

Sławomir Gerymski poprowadzi zespół z Wyszkowa

fot. krispolwrzesnia.pl

Chociaż sezon III lidze trwa, Camper Wyszków zakontraktował szkoleniowca na następne rozgrywki. Od sezonu 2019/2020 nowym trenerem tego zespołu zostanie Sławomir Gerymski. Trwające rozgrywki w roli szkoleniowców drużyny z Wyszkowa dokończą Dariusz Szulik/ Sebastian Wójcik.

Camper Wyszków w sezonie 2015/2016 rywalizował na zapleczu PlusLigi. Zespół zakończył rywalizację na zapewniającym utrzymanie 11. miejscu. Podopieczni Pawła Blomberga po sezonie dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców a pod koniec maja pojawiły się informacje, że drużyna nie wystąpi w kolejnych rozgrywkach I ligi. Ostatecznie wyszkowianie przekazali swoje miejsce Norwidowi Częstochowa.Po wycofaniu się z pierwszoligowej rywalizacji Camper spadł do czwartej ligi, z której awansował na wyższy szczebel. Drużyna z Wyszkowa w minionym sezonie walczyła w turnieju finałowym w Miliczu o grę w II lidze. Pierwsze dwa spotkania Camper wygrał 3:0, dopiero w ostatnim musieli uznać wyższość gospodarzy. W tym sezonie drużyna z Wyszkowa ponownie występuje w III lidze Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, obecnie zajmuje piąte miejsce. Chociaż sezon trwa, włodarze Campera już myślą o kolejnych rozgrywkach. Właśnie zakontraktowano nowego szkoleniowca.

Od sezonu 2019/2020 trenerem Campera będzie Sławomir Gerymski. Umowa podpisana została na dwa sezony. Sławomir Gerymski jest 77-krotnym reprezentantem Polski. W swojej karierze zawodniczej wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski oraz Puchary Polski. Najwięcej sukcesów Gerymski odniósł w barwach zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Swoją karierę trenerską rozpoczął w Jokerze Piła. Następnie prowadził między innymi Energetyka Jaworzno czy KPS Siedlce a do sezonu 2016/2017 był trenerem Krispolu Września. Wieloletni trener pierwszoligowców w 2017 roku zgłosił swoją kandydaturę na trenera reprezentacji Polski. – Mam 50% szans, bo ja chciałbym pracować, a związkowi działacze niekoniecznie mogą mnie chcieć. Nawet jak będą się ze mnie śmiać, to ja wiem, co umiem, wiem, co jest dobre dla polskiej siatkówki. Szkoda mi tych chłopaków. Niektórzy z nich gdzieś giną albo mogliby być lepsi, a nie są, bo jest zbyt mała opieka trenera reprezentacji nad swoimi zawodnikami, nie tylko podstawową czternastką, ale znacznie szerszą grupą – mówił wtedy Gerymski.

źródło: inf. własna, kscamper.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved