Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Busch: Priorytetem był wybór klubu z opcją gry

Sławomir Busch: Priorytetem był wybór klubu z opcją gry

fot. Barbara Setlik i Barbara Cieśla

– Moim priorytetem było przede wszystkim wybranie klubu, w którym będę mógł jak najwięcej grać. Chciałbym dostawać jak najwięcej szans na grę w pierwszej szóstce, abym mógł się ogrywać, zdobywać doświadczenie i podnosić swoje umiejętności. To czy zagram w klubie plusligowym czy I-ligowym było kwestią drugorzędną. Krótko mówiąc, postawiłem na rozwój – mówi Sławomir Busch, absolwent NLO SMS PZPS Spała i nowy przyjmujący AZS-u Częstochowa.

W nadchodzącym sezonie 2017/18 będzie pan bronił barw AZS-u Częstochowa w I lidze. Dlaczego zdecydował się pan na ten właśnie klub?Sławomir Busch: – Zdecydowałem się na pracę w Częstochowie, ponieważ mam szansę na grę. Mam nadzieję, że przed nami wielkie granie i duże sukcesy. Liczę przede wszystkim na rozwój swoich umiejętności. W sparingach, które ostatnio rozegraliśmy, trener daje mi szanse, z czego bardzo się cieszę. Uważam, że podjąłem dobrą decyzję, wybierając AZS Częstochowa.

W tym roku ukończył pan naukę w NLO SMS PZPS Spała. Czym głównie kierował się pan, wybierając klub?

– Moim priorytetem było przede wszystkim wybranie klubu, w którym będę mógł jak najwięcej grać. Chciałbym dostawać jak najwięcej szans na grę w pierwszej szóstce, abym mógł się ogrywać, zdobywać doświadczenie i podnosić swoje umiejętności. To czy zagram w klubie plusligowym czy I-ligowym było kwestią drugorzędną. Krótko mówiąc, postawiłem na rozwój.

W ostatnich dniach rozegraliście sparing z Szachtiorem Soligorsk, który przegraliście 2:3. Jak ocenia pan to spotkanie?

– Myślę, że brakuje nam jeszcze kontynuacji gry i pewnego rodzaju ciągłości. W naszej grze pojawiają się przestoje, które musimy wyeliminować. Musimy popracować jeszcze nad odpowiednim zgraniem, bowiem od tego zależy siła drużyny.

Przed rozpoczęciem sezonu rozegracie jeszcze kilka sparingów. Gra z innymi drużynami jest dla was cennym doświadczeniem.

– Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy nieco później niż inne zespoły, ale nadrabiamy ten czas. Wszystkie sparingi przygotowują nas w pewnym stopniu do tych pierwszych meczów w I lidze. Przed nami jeszcze wiele pracy. Zobaczymy, jak wszystko się ułoży. Pierwszy mecz zagramy z zespołem ze Spały.

Dla pana będzie to chyba wyjątkowy mecz?

– Na pewno. Mam nadzieję, że będzie to mecz, podczas którego będziemy mogli spokojnie wdrożyć się w rozgrywki. Liczę na to, że trener postawi na mnie i będę mógł zagrać przeciwko moim kolegom ze Spały. Mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony.

Rozmawiała Katarzyna Porębska – cały wywiad na stronie PZPS

 

 

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved