Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Busch: Możemy być zadowoleni ze swojej gry

Sławomir Busch: Możemy być zadowoleni ze swojej gry

Exact Systems Norwid Częstoch owa pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:1 w meczu 3. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Tomasza Wasilkowskiego w tym sezonie. – Możemy być zadowoleni ze swojej gry – powiedział Sławomir Busch, przyjmujący częstochowskiej drużyny.

Zespół Norwid Częstochowa w ostatnią sobotę rozegrał pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2019/20 przed własną publicznością. Gospodarze rozegrali dobre spotkanie. Tylko w trzecim secie pozwolili rywalom przechylić szalę na swoją stronę. – Bardzo cieszymy się, że sezon przed własną publicznością otworzyliśmy zwycięstwem. Uważam, że możemy być zadowoleni ze swojej gry, jak i wyniku. Taka gra może tylko cieszyć – powiedział Sławomir Busch.

Jedynie co może martwić i zespół i kibiców, to przestoje w grze częstochowskich siatkarzy. Potrafią prowadzić kilkoma punktami, a chwilę później tracą wypracowaną przewagę i rywal doprowadza niemal do remisu. W sobotę na szczęście gospodarze wyszli obronną ręką z tych trudnych momentów. – Rzeczywiście mamy problemy z utrzymaniem dobrego wyniku na przestrzeni całego seta. Myślę, że może to wynikać trochę z naszego wieku. Do seniorskiego grania trzeba dojrzeć. Musimy popracować nad tym, aby nie przytrafiały się nam takie przestoje – wyjaśnił przyjmujący.

Takie błędy mogą okazać się bardzo kosztowne w kolejnym meczu. Na wyjeździe podopieczni Tomasza Wasilkowskiego zmierzą się z LUK Politechniką Lublin, która w ostatniej kolejce w świetnym stylu pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:1. – LUK Politechnika to bardzo dobry zespół. Od wtorku skupiamy się tylko i wyłącznie na tym przeciwniku. Postaramy się zagrać najlepiej jak to możliwe i zwyciężyć w tym wyjazdowym meczu – zakończył Busch.

źródło: krispol1liga.pl