Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Busch: Liczyliśmy na zwycięstwo

Sławomir Busch: Liczyliśmy na zwycięstwo

AZS Częstochowa utrzymuje się na fali wznoszącej. Ostatnią porażkę podopieczni Krzysztofa Stelmacha odnieśli 18 listopada w derbach Częstochowy i obecnie są wiceliderami tabeli I ligi mężczyzn. – W tym meczu nie ukrywam, że liczyliśmy na zwycięstwo, bo dzięki niemu jesteśmy teraz na drugim miejscu w tabeli. Założenie było takie, żeby wejść i wygrać. Dostałem szansę grania i mam nadzieję, że ją wykorzystałem – powiedział po meczu Sławomir Busch.

Podczas 14. kolejki I ligi mężczyzn AZS Częstochowa w Hali Polonia podejmował KPS Siedlce. Akademicy poza drugim setem zagrali bardzo konsekwentnie i wygrali ten mecz za trzy punkty. Po raz kolejny dobre wejście z kwadratu dla rezerwowych zaliczył Sławomir Busch. – Spotkanie wyszło pozytywnie, wygraliśmy 3:1 z dość mocnym rywalem, jakim jest KPS Siedlce. W tym meczu nie ukrywam, że liczyliśmy na zwycięstwo, bo dzięki niemu jesteśmy teraz na drugim miejscu w tabeli. Założenie było takie, żeby wejść i wygrać. Dostałem szansę grania i mam nadzieję, że ją wykorzystałem. Bardzo się cieszymy – powiedział przyjmujący AZS-u.

Częstochowianie po wygranej w końcówce inauguracyjnej partii bardzo słabo rozpoczęli drugą odsłonę. Chociaż w dalszej fazie tej odsłony podjęli walkę, przegrali tego seta do 20. – Początek seta zaważył na wyniku. Przeciwnicy dobrze zagrywali, mieliśmy problemy z przyjęciem. Pojawiły się błędy, które nie powinny się wydarzyć i przez to ciężko się później grało. Przeciwnik miał przewagę, nabierał wiatru w żagle i trudno było go zatrzymać – skomentował Busch.

Dla większości zespołów 14. seria spotkań była ostatnią w 2017 roku. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha mają jednak przed sobą jeszcze jeden mecz – w czwartek 21 grudnia podejmą MKS Aqua Zdrój Wałbrzych. Będzie to rozegrane awansem spotkanie 17. kolejki.  – Mamy założenie, żeby do końca skupić się na treningu i meczu z wałbrzyszanami, by zdobyć trzy punkty. A później święta – stwierdził Sławomir Busch. – Mamy cztery dni przerwy. Przed nowym rokiem wracamy jeszcze na trzy-cztery dni i od 2 stycznia ponownie startujemy – dodał.

Koniec grudnia to okazja do podsumowań. Tegoroczny absolwent SMS-u PZPS Spała nie ukrywa, że mijający rok był dla niego bardzo udany. – Siatkarsko myślę, że ten rok był udany. Jestem z siebie zadowolony. Zrobiłem postęp, znalazłem się w AZS-ie Częstochowa, w dobrym klubie. Myślę, że to dobry początek przed moją przyszłą karierą – zakończył Sławomir Busch.