Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Busch: Idziemy w dobrą stronę

Sławomir Busch: Idziemy w dobrą stronę

– Nasza gra znacząco się poprawiła w porównaniu do poprzednich tygodni, zaczynając od sparingu z MCKiS Jaworzno przez mecze kontrolne z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Ten ostatni turniej pokazał, że idziemy w dobrą stronę – powiedział Sławomir Busch, przyjmujący Exact Systems Norwida Częstochowa.  

Za wami I Memoriał im. Janusza Sikorskiego. Przegraliście dwa mecze – odpowiednio z LUK Politechniką Lublin 0:3 i Stalą Nysa S.A. 2:3. Wynik miał drugorzędne znaczenie. Chyba najbardziej cieszy fakt, że gracie coraz lepszą siatkówkę?Sławomir Busch: To prawda. Nasza gra znacząco się poprawiła w porównaniu do poprzednich tygodni, zaczynając od sparingu z MCKiS Jaworzno przez mecze kontrolne z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Ten ostatni turniej pokazał, że idziemy w dobrą stronę.

W tym okresie przygotowawczym trener mocno ratuje składem. Trudno chyba mówić o wyklarowaniu się podstawowej szóstki?

– Zgadza się, trener chce sprawdzić wszystkich zawodników. Każdy dostaje swoją szansę na grę i okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. A jaki skład będzie wychodził w poszczególnych meczach, to czas pokaże. Myślę, że wszystko będzie zależało, w jakiej formie będzie dany zawodnik.

Po rocznej przerwie wrócił pan do Częstochowy, choć do innego klubu. Niestety w związku z problemami finansowymi kieleckiego klubu nie miał pan możliwości tam kontynuowania swojej kariery.

– Częstochowa ma fajną atmosferę do siatkówki. Zdecydowałem się wybrać grę w Norwidzie ze względu na trenera oraz zespół, jaki został zbudowany. Nie kierowałem się zbytnią sympatią do samego miasta. Chodziło przede wszystkim o aspekty sportowe.

Ostatnie szlify przed inauguracją KRISPOL I ligi mężczyzn odbędziecie w Nysie, gdzie weźmiecie udział w dwudniowym turnieju.

– Dobrze, że mamy okazję wziąć udział w tym turnieju. Będą to ostatnie szlify przed meczem z AZS AGH Kraków. Mam nadzieję, że po tym turnieju w Nysie również będziemy mogli mówić o progresie w naszej grze. Sezon przygotowawczy pomału się kończy. Każdy z nas już czeka na ten pierwszy mecz. Mam nadzieję, że od zwycięstwa rozpoczniemy nowy sezon. 

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved