Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Busch: Nie było w nas żadnego zwątpienia

Sławomir Busch: Nie było w nas żadnego zwątpienia

fot. 1liga.pls.pl

Siatkarze Buskowianki Kielce wygrali z MCKiS-em Jaworzno 3:1. Taki rezultat w połączeniu ze zwycięstwem BBTS-u nad Mickiewiczem dał obu zespołom utrzymanie na zapleczu PlusLigi. – Od samego początku mieliśmy takie nastawienie, żeby się odpowiednio zmotywować do tego meczu. Udało nam się to, co poskutkowało takim wynikiem. Mieliśmy przestój w trakcie spotkania, ale na szczęście udało nam się przełamać i wygraliśmy – powiedział po meczu Maksymilian Starzec.

MCKiS Jaworzno w przedostatniej kolejce zagrał w Kielcach z Buskowianką. Od początku pewniej prezentowali się kielczanie. Chociaż przyjezdni zdołali wygrać trzeciego seta, nie udało im się doprowadzić do tie-breaka. Cenny komplet punktów na swoim koncie zapisali siatkarze z Kielc. – Przyznam szczerze, że byłem trochę zaskoczony tym, jak grają, ich skutecznością w ataku. Kielczanie naprawdę dobrze zagrali te pierwsze dwa sety. My też na początku mieliśmy problemy, warunki w tej hali nie są łatwe. Większość naszych zawodników grała tutaj pierwszy raz, ale później zaczęło się to wyrównywać. Podgoniliśmy w drugim secie, trzeci był pod nasze dyktando, chłopaki zaczęli popełniać więcej błędów, my zaczęliśmy lepiej grać i zaczęło to się wyrównywać. Trzeba wspomnieć, że naszym zdaniem w ważnym momencie był błąd sędziego, ale to pewnie pójdzie w zapomnienie. Końcówka należała do kielczan. Trzeba im się ukłonić, pogratulować, że wygrali z nami – podsumował atakujący MCKiS-u Jaworzno Rafał Pawlak, który wszedł na boisko w trakcie drugiego seta i do końca meczu zdobył 16 punktów.Kielczanie nie zagrali równego meczu, jednak wystarczyło to do pokonania beniaminka z Jaworzna. – Od samego początku mieliśmy takie nastawienie, żeby się odpowiednio zmotywować do tego meczu. Udało nam się to, co poskutkowało takim wynikiem. Mieliśmy przestój w trakcie spotkania, ale na szczęście udało nam się przełamać i wygraliśmy. Spodziewaliśmy się, że rywal zagra w taki sposób. Przeciwnicy, którzy do nas przyjeżdżają, cały czas narzekają na tę halę, ona jest naszym atutem – przyznał Maksymilian Starzec.

Po wygranym spotkaniu siatkarze czekali na wynik spotkania w Bielsku-Białej. Komplet punktów BBTS-u sprawił, że zarówno Buskowianka, jak i MCKiS są pewne utrzymania w lidze. – Towarzyszyły nam duże emocje, liczyliśmy bardzo na bielszczan, ale bardziej na siebie. Potrzebowaliśmy trzech punktów, żeby utrzymać się w lidze, żeby być na 10. miejscu i to nam się udało. Cieszymy się, że BBTS wygrał z Mickiewiczem i utrzymujemy się – powiedział Sławomir Busch. – Nie było w nas żadnego zwątpienia. Co prawda mecz był nerwowy z naszej strony, bardzo rwany, każda akcja cieszyła nas podwójnie, bardziej niż zwykle. Myślę, że takie spotkania dają nam dużo na przyszłość – dodał przyjmujący Buskowianki.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie ukrywał szkoleniowiec gospodarzy. – Wielki szacunek dla chłopaków, wielki szacunek dla całej drużyny, bo pokazali charakter. Pokazaliśmy serducho do walki i przy tym oczywiście umiejętności siatkarskie. W szatni przed wyjściem powiedziałem chłopakom, że wiem, że zdobędziemy te trzy punkty, bo w nich z całego serca wierzę i byłoby to wszystko nieuczciwe, gdybyśmy tych trzech punktów nie mieli, bo na nie zasługujemy przez to, że chłopcy wkładają całe serce w robotę, jaką wykonują na codziennych treningach – mówił trener Mateusz Grabda.

Kielczan czeka jeszcze jeden mecz w fazie zasadniczej, w której zmierzą się z Exact Systems Norwidem Częstochowa. – Gramy mecz na pełnym luzie, na odciążonej psychice. Ten sezon był dla nas niesamowicie trudny. Dla mnie to był pierwszy sezon w I lidze. Można powiedzieć, że to był najcenniejszy sezon i będę go pamiętał do końca życia, chociaż jeszcze się nie skończył, ale można powiedzieć, że to utrzymanie daje nam już mocną pewność – stwierdził szkoleniowiec Buskowianki. – Oby siatkówka w Kielcach stała na jeszcze lepszym poziomie i żeby się jeszcze bardziej rozwijała i przyciągała kibiców, którym serdecznie dziękuję za doping podczas tego spotkania – zakończył.

źródło: opr. własne, YouTube - Buskowianka Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved