Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sławomir Augustyniak: Myślę, że Czarni są gotowi do gry w I lidze

Sławomir Augustyniak: Myślę, że Czarni są gotowi do gry w I lidze

– Od kilku lat jesteśmy w czołówce II ligi i pukamy do wyższej klasy rozgrywkowej. Dwa razy graliśmy już w ścisłym finale i dwa razy przegraliśmy decydujące mecze. Myślę, że Czarni są gotowi na grę w I lidze – powiedział Sławomir Augustyniak trener Czarnych Rząśnia. 

Na II-ligowych parkietach nie została dokończona rywalizacja. Nie odbyły się już turnieje półfinałowe, które miały wyłonić sześciu uczestników zmagań finałowych. W tej sytuacji PZPS musiał szukać innych możliwości wyjścia z sytuacji. Do gry w I lidze zgłosiły się cztery zespoły z sześciu, które wygrały rywalizację w swoich grupach. Wśród nich są także Czarni Rząśnia, którzy od kilku lat „ocierają się” o awans na wyższy szczebel rozgrywek. – Od kilku lat jesteśmy w czołówce II ligi i pukamy do wyższej klasy rozgrywkowej. Dwa razy graliśmy już w ścisłym finale i dwa razy przegraliśmy decydujące mecze. Myślę, że Czarni są gotowi na grę w I lidze – powiedział Sławomir Augustyniak, według którego trudno byłoby znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkie kluby. – Chyba nie ma sprawiedliwego rozstrzygnięcia, bo takim byłaby rywalizacja na boisku. Nie wiem jakie czynniki będą brane pod uwagę i komu te wolne miejsca w I lidze zostaną przydzielone. Rozstrzygnięcia na boisku nie wchodzą w grę, więc trzeba było podjąć jakąś decyzję – dodał szkoleniowiec zespołu z Rząśni.Siatkarze Czarnych dominowali w trzeciej grupie II ligi mężczyzn. Najpierw wygrali rundę zasadniczą, a następnie w play-off odprawili z kwitkiem beniaminka z Grodziska Mazowieckiego. – W przekroju całego sezonu zasłużyliśmy na pierwsze miejsce. Tylko przez chwilę straciliśmy tę pozycję – podkreślił szkoleniowiec Czarnych, którzy w play-off trochę męczyli się ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. – To był bardzo doświadczony przeciwnik. Jego miejsce w tabeli nie odzwierciedlało jego możliwości, stąd może taki zacięty play-off. Większą część sezonu byli poza czwórką, ale w ostatniej kolejce dzięki szczęściu udało im się wskoczyć do play-off, bo drużyna z Częstochowy przegrała swój pojedynek. A play-off pokazały, że rządzą się swoimi prawami. Dwa zwycięstwa w Rząśni szeroko otworzyły nam furtkę do turnieju półfinałowego. Pierwszy mecz wyjazdowy był bardzo emocjonujący. Mieliśmy w nim nawet piłki meczowe, ale ich nie wykorzystaliśmy. Kolejnego dnia dwa pierwsze sety przegraliśmy. Dokonałem dużych zmian w składzie, dzięki czemu nasza gra się odmieniła. Doprowadziliśmy do tie-breaka, w którym jednak przegrywaliśmy czterema punktami, ale odwróciliśmy losy seta, udanie kończąc rywalizację – dodał trener Czarnych.

Po trudnych, ale wygranych bojach ze Spartą Grodzisk Mazowiecki drużyna z województwa łódzkiego mogłaby jeszcze bardziej uwierzyć w swoje możliwości. – Szkoda, że nie mogliśmy kontynuować rywalizacji, bo takie zwycięstwa scalają drużynę, podnoszą jej wartość. Ze sportową złością chcieliśmy przystąpić do walki w turnieju półfinałowym. Niestety, zbliżający się do nas wirus zakłócił zakończenie rozgrywek. Rozumiemy taką decyzję. Uważamy, że została podjęta ona słusznie – zakończył Sławomir Augustyniak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved