Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sladjana Mirković: Jesteśmy w stanie wygrać z Dynamem Kazań

Sladjana Mirković: Jesteśmy w stanie wygrać z Dynamem Kazań

Siatkarki Chemika Police po kompromitującej porażce z Radomką Radom w Pucharze Polski szybko zrehabilitowały się swoim kibicom.  W ramach Ligi Siatkówki Kobiet 3:1 pokonały Pałac Bydgoszcz, umacniając się tym samym na pozycji lidera tabeli. W środę policzanki w ramach Ligi Mistrzyń zagrają z Dynamo Kazań.

Najważniejszym aspektem była kąśliwa zagrywka. Pałac lubi grać bardzo szybko do skrzydeł, więc aby im przeszkodzić, musieliśmy odrzucić je od siatki. Przy perfekcyjnym przyjęciu od razu grały płasko, co było utrudnieniem dla bloku. W trzecim secie straciłyśmy koncentrację, Pałac się rozkręcił i trudno było nam odrobić straty. Porażka jednak nas nie zdemotywowała. Wyszłyśmy na parkiet, wróciłyśmy na odpowiedni poziom i zanotowałyśmy zwycięstwo za 3 punkty. Wartość była po naszej stronie – skomentowała MVP sobotniego pojedynku.

Już w poniedziałek (19.02) policzanki wyjadą do Rosji. W środę czeka je spotkanie Ligi Mistrzyń z Dynamo Kazań, liderem grupy C, który nie przegrał w rozgrywkach jeszcze żadnego seta. – Dynamo to bardzo silna ekipa. Grają zdecydowanie i siłowo, jeśli złapią pewność siebie, to trudno je zatrzymać. Jedziemy do Rosji z myślą, aby zagrać swoją najlepszą siatkówkę. Nasze zwycięstwo zapewne traktowane byłoby jako niespodzianka, więc z chęcią bym się do niej przyczyniła. Jesteśmy w stanie wygrać, jeśli pokażemy pełnię naszych możliwości – zaznaczyła rozgrywająca.

źródło: chemik-police.com