Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sladjana Mirković z Chemika do Zanetti Bergamo

Sladjana Mirković z Chemika do Zanetti Bergamo

fot. lsk.plps.pl

Rozgrywająca Chemika Police Sladjana Mirković przeniesie się do włoskiej Serie A. W ślad za trenerem Marcello Abbondanzą z Polic trafiła do klubu Zanetti Bergamo, gdzie spotka się również z Malwiną Smarzek, z którą grała w Chemiku. Serbska rozgrywająca w Lidze Siatkówki Kobiet spędziła dwa sezony.

Sladjjana Mirković od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy Zanetti Bergamo, klubu, w którym na ławce trenerskiej zasiądzie Marcello Abbondanza, były szkoleniowiec… Chemika Police. 24-letnia serbska rozgrywająca w Policach spędziła dwa sezony, w pierwszym z nich zdobywając mistrzostwo kraju, w drugim sięgając po Puchar Polski.Bardzo się cieszę, że stanę się częścią historii zespołu z Bergamo, słyszałam wiele dobrego na temat tego klubu – mówi zawodniczka, która obecnie przebywa wraz z reprezentacją w Belgii na turnieju Ligi Narodów. – Jestem bardzo podekscytowana myślą o występach w koszulce Zanetti Bergamo. Dużo też słyszałam od przyjaciół o samym mieście. Nigdy nie byłam w Bergamo, nie mogę się już doczekać odwiedzin w tym miejscu – mówi Mirković.

Wcześniej grałam w Serbii i Azerbejdżanie, początkowo wyjeżdżając tam byłam mocno sceptyczna, ale miałam świetny zespół i w hali i poza nią i to pomogło w mi się zaaklimatyzować. W Polsce spędziłam dwa sezony i tu było już łatwiej ze względu na kulturę podobną do serbskiej – mówi nowa rozgrywająca Zanetti Bergamo, w którym spotka się z Malwiną Smarzek. Obie zawodniczki znają się ze wspólnych występów w Chemiku. – Miło będzie znów spotkać Malwinę. Dwa lata temu świetnie się bawiłyśmy w Polsce, dobrze się znamy i myślę, że to będzie naszym atutem – dodała Mirković.

źródło: inf. własna, volleybergamo.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved