Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra się nie poddaje – złożyła odwołanie

Skra się nie poddaje – złożyła odwołanie

KPS Skra Bełchatów S.A. odwołał się od decyzji władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. w sprawie walkowera w meczu z Espadonem. – Podtrzymujemy nasze wcześniejsze stanowisko. Popełniliśmy błąd i powinniśmy ponieść karę, ale adekwatną do sytuacji i zgodną z obecnymi zapisami regulaminu – mówią szefowie bełchatowskiego klubu.

Przypomnijmy, że rzecz dotyczy meczu czwartej kolejki PlusLigi, w którym PGE Skra Bełchatów pokonała w Szczecinie Espadon 3:0. W jednej akcji pierwszego seta, przy stanie 24:23 dla bełchatowian, na boisku w barwach PGE Skry było czterech obcokrajowców.

– Nie chcemy unikać odpowiedzialności, bo zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby całej tej dyskusji, gdyby nie błąd po naszej stronie, który niestety rozpoczął lawinę błędów kolejnych osób – mówił prezes Skry, Konrad Piechocki. – Powinniśmy jednak otrzymać karę, która byłaby adekwatna do popełnionego wykroczenia oraz przede wszystkim zgodną z regulaminem, bo, tak zwyczajnie i po ludzku, uważamy, że obecna jest zbyt surowa. Chcemy też zwrócić uwagę, że w treści Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, co potwierdził w oficjalnym komunikacie PLPS-u jej wiceprezes Wojciech Czayka, są luki i nieścisłości. Naszym zdaniem są w nim takie błędy, które uniemożliwiają, zgodnie z prawem, nałożenie kary walkowera na jakikolwiek zespół, który popełni taki błąd  – dodał.KPS Skra w swoim odwołaniu wskazał przede wszystkim na fakt, że punkt 1e paragrafu 35 regulaminu – to na jego podstawie ukarano klub walkowerem – odwołuje się do przepisów PZPS-u, które w tym zakresie w odniesieniu do rozgrywek PlusLigi nigdy nie zostały ustanowione i jako takie nie istnieją, co pod względem prawnym czyni wspomniany przepis regulaminu niemożliwym do zastosowania. Walkower, którym ukarano bełchatowski klub, nie ma więc jakiejkolwiek podstawy prawnej, a sam regulamin przewiduje zupełnie inne sankcje za przewinienie drużyny PGE Skry (§32 pkt 4 regulaminu). Klubowi prawnicy wskazali także szereg innych nieprawidłowości.

– Nie bez znaczenia powinien pozostać fakt, że klub Espadon Szczecin, choć znajduje się w trudnej sytuacji sportowej, wycofał swój protest i kierując się zasadami fair play, uznał wynik z boiska za ostateczny. Ponadto chcę z całą odpowiedzialnością potwierdzić, że w trakcie meczu sędziowie posiadali wiedzę o popełnionym błędzie, a informacje o tym, iż sprawa wyszła na jaw dopiero po meczu, są po prostu nieprawdziwe – zakończył prezes Piechocki.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved