Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra pożegnała trenera Roberto Piazzę

Skra pożegnała trenera Roberto Piazzę

fot. Katarzyna Antczak

Roberto Piazza kończy pracę w PGE Skrze Bełchatów. Włoski trener z bełchatowskim zespołem zdobył mistrzostwo Polski i dwa Superpuchary Polski. W najbliższym czasie zamierza koncentrować się na pracy z reprezentacją Holandii. Wraz z Piazzą odchodzi również trener przygotowania motorycznego PGE Skry, Edurado Romero. 

Roberto Piazza trafił do PGE Skry przed dwoma laty. Już na samym początku sięgnął z drużyną po Superpuchar Polski, a dziesięć miesięcy później świętował odzyskanie tytułu mistrza Polski. – O Roberto mogę i zawsze będę mówił i chcę mówić bardzo dobrze, bo uważam, że jest to trener o bardzo wysokich kwalifikacjach. Życie pisze swoje scenariusze i dwa lata temu nasze drogi się zeszły, po czym okazało się, że po czterech latach PGE Skra Bełchatów odzyskała mistrzostwo Polski za sprawą pracy w sztabie szkoleniowym na czele z Roberto Piazzą – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki.W sumie za kadencji Piazzy bełchatowscy siatkarze zdobyli złoty medal PlusLigi, dwa Superpuchary Polski oraz grali w finale Pucharu Polski i w półfinałach Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów. – Sezon, który jest za nami był bardzo trudny i zakończył się dla nas tak, jak się zakończył. Pożegnaliśmy się w zgodzie podając sobie rękę. Życzę Roberto samych sukcesów w pracy z reprezentacją Holandii – dodaje Piechocki.

Piazza nie ukrywa, że dobrze będzie wspominał dwa lata w Bełchatowie. – Dziękuję za ten czas i życzę powodzenia wszystkim kibicom i ludziom pracującym w PGE Skrze. To były dwa bardzo intensywne i emocjonujące sezony. Prędzej, czy później spotkamy się w jednej sali – mówi włoski szkoleniowiec. Roberto Piazza był czwartym w historii zagranicznym, a pierwszym włoskim trenerem PGE Skry. Przed nim zespół prowadzili Argentyńczyk Daniel Castellani, Hiszpan Miguel Falasca i Francuz Philippe Blain.

Wraz z Piazzą odchodzi również trener przygotowania motorycznego PGE Skry, Edurado Romero.  Kontrakt włoskiego szkoleniowca nie będzie przedłużony. – Na Eduardo spadło w tym sezonie wiele słów krytyki, ale nie powinno się oceniać jego pracy wyłącznie w zero jedynkowy sposób. Na pewno wiele spraw nie poukładało się po naszej myśli, ale trzeba ocenić Eduardo jako fachowca, który odnosił również w swojej pracy sukcesy. Dziękuję Eduardo za pracę, którą wykonał i wspólną drogę, która nas łączyła przez ostatni cały sezon – mówi prezes Skry Bełchatów Piechocki.

Romero spędził w PGE Skrze rok. Wcześniej był pracownikiem m.in. klubów włoskich, polskich i tureckich, a także współpracował z reprezentacjami siatkarskimi kilku krajów, m.in. Finlandii i Iranu. Aktualnie współpracuje z Jackiem Nawrockim w reprezentacji Polski kobiet.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved