Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra bez Czarnowskiego w pierwszej części sezonu

Skra bez Czarnowskiego w pierwszej części sezonu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Patryk Czarnowski, środkowy PGE Skry Bełchatów, tuż przed sezonem Polskiej Ligi Siatkówki doznał kontuzji kolana. Uraz wykluczy go z gry w drużynie mistrzów Polski w pierwszej części sezonu.

Środkowy bełchatowskiej drużyny nie zagrał zarówno w meczu z Chemikiem Bydgoszcz, jak i MKS-em Będzin. Powodem była kontuzja kolana. W środę Patryk Czarnowski pojechał do Łodzi na specjalistyczny zabieg zszycia tylnego korzenia łąkotki bocznej. Operacja odbyła się bez komplikacji i w czwartek rano środkowy wrócił do Bełchatowa, gdzie będzie dochodził do siebie. Następnie przejdzie rehabilitację, by jak najszybciej wrócić na boisko.Ogólnie czuję się dobrze, choć jestem trochę obolały po zabiegu. Gorzej jest pod względem psychicznym, bo wiem, że czeka mnie długa przerwa od treningów i nie będę mógł wejść na boisko. Pamiętajmy, że ten sezon jest bardzo ciężki, bo gramy nie tylko w Polskiej Lidze Siatkówki, ale również w Lidze Mistrzów, Klubowych Mistrzostwach Świata i innych ważnych dla PGE Skry turniejach. Pierwsze mecze PLS pokazały, że nie ma łatwych spotkań. Na szczęście już się z tym pogodziłem, że muszę przeleżeć pierwszą część sezonu. Za mną trudne przygotowania do rozgrywek i chciałem w nie wejść z większymi nadziejami. Niestety sezon rozpocząłem z kontuzją i to boli psychicznie – mówi Patryk Czarnowski.

Według sztabu medycznego PGE Skry Bełchatów środkowy mistrzów Polski będzie pauzował około trzech miesięcy. Do pełnych treningów i gry wróci być może na początku przyszłego roku. – W związku z kontuzją Patryka szukamy alternatywy na pozycji środkowego – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved