Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Skoryj i Kuśmierz na kolejne dwa lata ze Ślepskiem

Skoryj i Kuśmierz na kolejne dwa lata ze Ślepskiem

fot. slepsksuwalki.pl

Przez kolejne dwa lata duet trenerski Dmitrij Skoryj/Mateusz Kuśmierz będzie prowadził grającego w I lidze Ślepska Suwałki. Obecnie trwają rozmowy z zawodnikami. Działaczom zależy, aby jak największa ich część przedłużyła umowy z klubem. Na razie jednak trudno mówić o konkretach, bowiem część graczy kuszona jest przez bogatsze zespoły.

Rywalizacja w I lidze zakończyła się już kilkanaście dni temu. Finisz rozgrywek nie był udany dla siatkarzy Ślepska Suwałki, którzy musieli uznać wyższość rywali ze Spały i Szczecina, kończąc sezon na najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscu. – Miniony sezon oceniłbym na czwórkę z plusem. Zabrakło wisienki na torcie, czyli mocnego akcentu na koniec, jakim niewątpliwie byłoby zajęcie miejsca w pierwszej czwórce – powiedział Wojciech Winnik. – Po rundzie zasadniczej byliśmy bardzo zadowoleni, bowiem zajęliśmy w niej drugie miejsce, do końca ścigając się z GKS-em Katowice o zwycięstwo w niej. Niestety, faza play-off od początku nas rozczarowywała, bo rozpoczęła się porażką w Krakowie. Co prawda później się obroniliśmy, zwyciężając dwa razy u siebie, jednak po meczach z SMS-em Spała i Espadonem Szczecin odczuwaliśmy duży niedosyt. Siedziała w nas sportowa złość, bo medal przegraliśmy o włos. W półfinale 2:3. Pozostała nam więc gra o trzecie miejsce. Zaczęła się ona bardzo dobrze, bo wywieźliśmy zwycięstwo z trudnego terenu w Szczecinie, które teoretycznie stawiało nas w uprzywilejowanej sytuacji przed rewanżem. W nim zabrakło nam jednego seta, żeby cieszyć się z medalu – dodał grający prezes suwalskiego zespołu.Myśli on już o przyszłym sezonie. Na razie wiadomo, że nie dojdzie do zmian na ławce trenerskiej suwalskiej ekipy. Przez dwa kolejne lata zasiadać ma na niej Dmitrij Skoryj, któremu pomagał będzie Mateusz Kuśmierz. Zapewne dojdzie do zmian w składzie, bowiem dobra gra Ślepska została dostrzeżona przez działaczy innych klubów, a na testach chociażby w Gdańsku był Jakub Urbanowicz. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, by mówić o tym, kto zostanie, a kto opuści jedną z czołowych drużyn I ligi. – Zaczynamy rozmowy z zawodnikami. Naszym celem jest utrzymanie jak największej części składu, ale jesteśmy klubem, który nie jest najbogatszy w I lidze, a nie może już w ogóle równać do zespołów PlusLigi, więc musimy czekać na rozwój wypadków. Nasi siatkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, więc bogatsze kluby na pewno będą ich kusić – skomentował prezes Ślepska. – Czekamy na decyzje naszych zawodników. Wówczas będziemy wiedzieli, na jakich pozycjach będziemy mieli braki, które będziemy musieli uzupełnić – dodał.

Suwalski klub od kilku lat pnie się w górę siatkarskiej drabinki, rozwija się też organizacyjnie i finansowo, a w przyszłości chciałby zapukać do bram elity. To bardzo ambitne założenia, a w ich realizacji ma pomóc budowa nowego obiektu sportowego w Suwałkach. – Jesteśmy w fazie projektowania nowej hali widowiskowo-sportowej w Suwałkach. Ma ona powstać po to, żeby w mieście dalej sport się rozwijał. Naszym marzeniem jest gra za dwa, trzy lata w PlusLidze. Musimy do niej dorosnąć i dojrzeć, ale widzę świetlaną przyszłość – zakończył Winnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved