Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Składy reprezentacji Czech i Belgii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich

Składy reprezentacji Czech i Belgii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich

fot. Patryk Głowacki

Już w niedzielę w Berlinie osiem zespołów rozpocznie walkę o kwalifikację olimpijską. Awans wywalczy tylko zwycięzca turnieju. Składy na ten turniej ogłosili selekcjonerzy reprezentacji Czech i Belgii – Michal Nekola i Dominique Baeyens. Obie ekipy nie są wymieniane w gronie faworytów.

Belgowie i Czesi trafili do tej samej grupy, którą uzupełniają Słoweńcy i Niemcy.  Nie da się ukryć, że to właśnie te dwie ostatnie drużyny są faworytami do awansu do półfinału. – Powiedzmy sobie jasno, że nie jesteśmy faworytem w tym turnieju, biorą  w nim udział bardzo silne drużyny. Myślę jednak, że możliwości w naszym zespole są duże. Podróżujemy do Berlina z myślą, że możemy wpędzić każdego rywala w kłopoty. Musimy próbować wykorzystać każdą szansę, jaka nam się przydarzy, ale musimy też sami stworzyć sobie takie szanse. Ten olimpijski turniej kwalifikacyjny może być trudną misją, jednak nie nierealną – ocenił selekcjoner Belgów.  – Bez wątpienia będzie to trudny turniej. Uczestniczą w nim zespoły, które zajęły pierwsze, drugie, jak i czwarte miejsce na ostatnich mistrzostwach Europy. W rzeczywistości jest to rodzaj mini- mistrzostw Europy, w których tylko pierwsze miejsce się liczy i jest premiowane biletem olimpijskim. Awans na igrzyska olimpijskie jest marzeniem każdego sportowca, który traktuje to, co robi poważnie. Nasze szanse nie są duże, ale są. Mając na uwadze nasz cel, możemy być zaskoczeniem zawodów w Berlinie  – dodał Sam Deroo.W składzie Belgii są Igor Grobelny (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Kevin Klinkenberg (Ślepsk Malow Suwałki), Tomas Rousseaux (Asseco Resovia Rzeszów), Pieter Verhees (Aluron Virtu CMC Zawiercie).

Skład reprezentacji Belgii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich:

Rozgrywajacy: Stijn D’Hulst, Matthias Valkiers
Atakujący: Jolan Cox, Hendrik Tuerlinckx
Przyjmujący: Sam Deroo, Igor Grobelny, Kevin Klinkenberg, Tomas Rousseaux
Środkowi: Arno Van De Velde, Pieter Verhees, Wout D’Heer, Elias Thys
Libero: Jelle Ribbens, Lowie Stuer

Jeszcze niżej, niż Belgów oceniane są szanse Czechów. Kadrę 13. Drużyny ostatnich mistrzostw Europy odsłonił Michal Nekola. Nie zagra oczywiście kontuzjowany Jan Hadrava.  Warto zauważyć, że tylko Jakub Janouch  Jan Galabov występują na co dzień poza krajem.  Pierwszy z nich w lidze niemieckiej, drugi francuskiej.  – Z ośmiu drużyn zajmujemy najgorsze miejsce w rankingu, więc możemy jedynie zaskoczyć, faworytami są inni. Po prostu pojedziemy tam z nastawieniem, że będziemy walczyć o jak najlepszy wynik, chcemy pochwalić się naszą najlepszą siatkówką i spróbować przejść do półfinałów. Damy z siebie wszystko  –  mówi trener Michał Nekola.  Urazy wykluczyły także takich graczy jak Adam Bartoš, Oliver Sedláček. Nie zagrają także Donovana Džavoronoka i Pavla Bartoša.

Skład reprezentacji Czech na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich:

Rozgrywający: Luboš  Bartůněk, Jakub Janouch,
Atakujacy: Patrik  Indra,
Przyjmujący: Jan Galabov, David Janků, Petr Michálek, Petr Šulista, Lukáš Vašina
Środkowi: Radek Mach, Vojtěch  Patočka, Josef Polák, Adam Zajíček,
Libero: Milan Moník , Daniel Pfeffer.

 

 

źródło: cvf.cz, inf. własna, topvolleybelgium.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved