Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Skład Rosjan na Ligę Światową

Skład Rosjan na Ligę Światową

fot. archiwum

Trener Władimir Alekno ogłosił skład prowadzonej przez siebie reprezentacji Rosji na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Wśród powołanych jest kilka zaskoczeń, bowiem w kadrze znalazło się miejsce dla złapanego na dopingu Aleksandra Markina czy Słowaka z rosyjskim paszportem – Lukáša Diviša. Rosjanie będą przeciwnikami biało-czerwonych podczas dwóch turniejów Ligi Światowej.

Rosjanie Ligę Światową rozpoczną turniejem w Kaliningradzie, gdzie podejmować będą oprócz biało-czerwonych również reprezentacje Bułgarii i Serbii. Następnie zawodnicy Władimira Alekny udadzą się do Łodzi, gdzie zagrają z Argentyną, Francją oraz Polską. Fazę grupową zakończą w Dallas meczami z Australią, USA oraz Bułgarią.W składzie naszych wschodnich sąsiadów nie brakuje zaskoczeń. Do kadry po rozbracie spowodowanym problemami osobistymi powraca środkowy Dmitrij Muserskij. – Na szczęście w jego życiu jest już wszystko w porządku, więc jest kandydatem do gry w reprezentacji. Mam nadzieję, że w Berlinie zagraliśmy bez Dimy po raz ostatni – przyznał niedawno selekcjoner Sbornej, Władimir Alekno. Więcej kontrowersji budzi na liście nazwisko Aleksandra Markina, w którego krwi wykryto Meldonium podczas styczniowego turnieju w Berlinie. Afera dopingowa wzbudziła dyskusje o tym, czy Rosjan nie powinno się zdyskwalifikować, jednak ostatecznie przyjmujący został oczyszczony z zarzutów po zapoznaniu się przez FIVB z opinią WADA. Nie bez echa przeszło również powołanie Słowaka z rosyjskim obywatelstwem – Lukáša Diviša. Siatkarz od 2011 jest graczem Lokomotiwu Nowosybirsk, a w 2014 roku po otrzymaniu rosyjskiego paszportu zrezygnował z gry dla reprezentacji Słowacji i po dwuletniej karencji w zbliżających się rozgrywkach Ligi Światowej będzie zdobywał punkty na konto Sbornej.

Skład reprezentacji Rosji na Ligę Światową:
rozgrywający: Siergiej Grankin (Dynamo Moskwa), Igor Kobzar (Zenit Kazań), Dmitrij Kowalow (Ural Ufa)
atakujący: Konstantin Bakun (Gazprom-Jugra Surgut), Maksim Michajłow (Zenit Kazań), Wiktor Poletajew (Zenit Kazań)
przyjmujący: Jurij Bierieżko (Dynamo Moskwa), Aleksander Markin (Dynamo Moskwa), Dmitrij Wołkow (Fakieł Nowy Urengoj), Jegor Kliuka (Fakieł Nowy Urengoj), Lukáš Diviš (Lokomotiw Nowosybirsk), Siergiej Tietiuchin (Biełogorie Biełgorod), Taras Chtiej (Biełogorie Biełgorod)
środkowi: Andriej Aszczew (Zenit Kazań), Artiom Wolwicz (Zenit Kazań), Aleksander Gucaluk (Zenit Kazań), Aleksander Wołkow (Ural Ufa), Dmitrij Muserskij (Biełogorie Biełgorod)
libero: Roman Bragin (Biełogorie Biełgorod), Aleksiej Werbow (Zenit Kazań), Walentin Krotkow (Jugra-Samotlor Niżniewartowsk)

Piętnastkę siatkarzy wybranych przez Stephane'a Antigę oceniam:

  • dobrze (34%, 210 głosów)
  • bardzo dobrze (30%, 187 głosów)
  • dostatecznie (15%, 91 głosów)
  • celująco (9%, 55 głosów)
  • pała Stephane, siadaj! ;) (9%, 55 głosów)
  • miernie (4%, 26 głosów)

głosujących: 624

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved