Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Skład reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie

Skład reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie

fot. Aleksandra Tarkowska

Stephane Antiga, trener kadry narodowej mężczyzn, po konsultacjach z Wydziałem Szkolenia i akceptacji Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej powołał skład na zgrupowanie otwierające sezon 2016, którego pierwsza część rozpocznie się pod koniec kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Z grupy 20 zawodników sztab trenerskie wyłoni „czternastkę” na memoriał Huberta Jerzego Wagnera (17-19 maja w Krakowie z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii) oraz interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, który rozegrany zostanie w Tokio (28 maja – 5 czerwca z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski, Wenezueli).Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończą już sezon ligowy, rozpocznie się już 27 kwietnia od badań w Warszawie. Kolejni kadrowicze będą do nas dołączać w Spale od początku maja, gdzie będziemy pracować od 14 lub 15 maja. Potem zagramy w memoriale Huberta Wagnera w Krakowie, a po jego zakończeniu polecimy do Japonii na olimpijskie kwalifikacje – poinformował o planach na najbliższe tygodnie Stephane Antiga, trener kadry narodowej mężczyzn.

Jako związek dołożyliśmy i dokładamy wszelkich starań, by przygotowania wszystkich naszych kandydatek i kandydatów do gry w Rio de Janeiro przebiegały w sposób optymalny. Przypomnę bowiem, że niemal pewne awansu do turnieju olimpijskiego są nasze trzy pary plażowe, i mam głęboką nadzieję, że już na początku czerwca w tym gronie będzie też na 100% nasza męska kadra. W tej dwudziestce, powołanej przez Stephana większość to zawodnicy, którzy sięgali po mistrzostwo świata, a pozostali mają już co najmniej reprezentacyjne przetarcie. To dobrze zwiastuje, tak na Tokio, jak i mam nadzieję na Rio – ocenił Jacek Kasprzyk, wiceprezes ds. sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Reprezentacja Polski na pierwsze zgrupowanie sezonu 2016:

Bartosz Bednorz – przyjmujący
Mateusz Bieniek – środkowy
Rafał Buszek – przyjmujący
Fabian Drzyzga – rozgrywający
Piotr Gacek – libero
Jakub Jarosz – atakujący
Karol Kłos – środkowy
Dawid Konarski – atakujący
Michał Kubiak – przyjmujący
Bartosz Kurek – przyjmujący/atakujący
Grzegorz Łomacz – rozgrywający
Mateusz Mika – przyjmujący
Marcin Możdżonek – środkowy
Piotr Nowakowski – środkowy
Artur Szalpuk – przyjmujący
Andrzej Wrona – środkowy
Łukasz Wiśniewski – środkowy
Paweł Woicki – rozgrywający
Paweł Zatorski – libero
Wojciech Żaliński – przyjmujący

W pierwszych dniach zgrupowania kadrę w treningach wspomagać będą Bartłomiej Lemański i Maciej Muzaj.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved