Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Skład reprezentacji Polski kadetów na EEVZA

Skład reprezentacji Polski kadetów na EEVZA

Od 18 do 20 grudnia w Kętrzynie rozegrane zostaną Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii mężczyzn do lat 17 (EEVZA U-17 Men Championship). Polska drużyna zmierzy się z Białorusią, Estonią, Łotwą i Rosją. – Rozpoczynamy budowę reprezentacji kadetów – stwierdził szkoleniowiec polskiej kadry, Maciej Zendeł.

Kadra Polski ma za sobą dwa treningi w hali meczowej, które przeprowadziła w środę. – W Kętrzynie jesteśmy od poniedziałku. Czujemy się tutaj znakomicie. Mamy dobre warunki do pracy i odpoczynku. W mieście widzieliśmy dużo informacji na temat turnieju. Hala została bardzo dobrze przygotowana. Nie mam wątpliwości, że organizacyjnie będą to udane mistrzostwa – powiedział trener reprezentacji Polski, Maciej Zendeł.

Obok Polski zagrają reprezentacje Białorusi, Estonii, Łotwy i Rosji. – Z grona rywali teoretycznie najsilniejszą wydaje się być drużyna rosyjska, która zawsze słynęła z dobrych młodych zawodników. Jednak przestrzegałbym przez lekceważeniem innych zespołów. W ich składach na pewno znajdą się zdolni, potrafiący grać w siatkówkę gracze. My rozpoczynamy budowę reprezentacji kadetów – dodał polski szkoleniowiec.Zespoły będą rywalizować ze sobą systemem „każdy z każdym”, a o ostatecznej klasyfikacji decydować będzie (kolejno): liczba punktów (3 za 3:0 lub 3:1, 2 za 3:2, 1 za 2:3, 0 za 1:3 lub 0:3), stosunek wygranych i przegranych setów, stosunek małych punktów w setach, wynik meczu pomiędzy dwoma drużynami o tej samej liczbie punktów.

– W czwartek do Kętrzyna przybędą zagraniczne ekipy, rosyjską odbierzemy z lotniska w Gdańsku. Zaprosiliśmy młodzież szkolną do kibicowania. W organizację turnieju zaangażowany jest nasz Siatkarski Ośrodek Szkolny. Dziewczęta z Gimnazjum Jana Pawła II służą nam dużą pomocą – powiedziała Aneta Janczuk, główny specjalista d/s kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Kętrzynie.

Kadra Polski od poniedziałku przebywa w Kętrzynie. Z grona czternastu powołanych zawodników nasz szkoleniowiec wybierze reprezentacyjną dwunastkę. – Swoją decyzję ogłoszę jutro rano – dodał Maciej Zendeł.

Kadra Polski na zgrupowanie w Kętrzynie: rozgrywający – Łukasz Rajchert, Szymon Jezierski; atakujący – Tomasz Stysiak, Filip Grygiel; środkowi – Sebastian Adamczyk, Damian Baran, Łukasz Gronkowski, Piotr Janusz; przyjmujący – Tomasz Stolc, Artur Sługocki, Kamil Kosiba, Mateusz Janikowski, Patryk Nowak; libero – Kamil Szymura.

Program spotkań:
18 grudnia (piątek):
10:00 Białoruś – Rosja
12:30 Estonia – Łotwa
16:00 Ceremonia otwarcia
16:30 Polska – Białoruś
18:30 Rosja – Estonia

19 grudnia (sobota):
10:00 Estonia – Polska
12:30 Łotwa – Rosja
16:30 Białoruś – Estonia
18:30 Polska – Łotwa

20 grudnia (niedziela):
10:00 Łotwa – Białoruś
12:30 Rosja – Polska
14:30 Ceremonia zakończenia

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved