Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Skład niemieckich siatkarek na mistrzostwa Europy

Skład niemieckich siatkarek na mistrzostwa Europy

fot. fivb-org

Po dwóch sparingach reprezentacji Niemiec z polskimi siatkarkami poznaliśmy skład zespołu na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy. Na ostatniej prostej z gry w turnieju Felix Koslowski zrezygnował z Natalie Wilczek i Nele Barber. Ta pierwsza ma jednak być w gotowości.

Niemiecki zespół w mistrzostwach Europy wystąpi znacznie odmłodzony, średnia wieku w reprezentacji Niemiec to 23,7 lat, a sześć zawodniczek będzie debiutować w czempionacie Starego Kontynentu. Po spotkaniach towarzyskich z reprezentacją Polski ze składu na mistrzostwa wypadły Natalie Wilczek i Nele Barber. Niemki w obu spotkaniach przegrały z biało-czerwonymi. Podopieczne Jacka Nawrockiego najpierw wygrały 3:2, by w drugim sparingu nie dać szans rywalkom i wygrać wszystkie pięć setów (5:0).W tym roku zdecydowaliśmy, że na mistrzostwa Europy wybieramy się tylko z trzema środkowymi. Do drużyny dołączyła Ivana, co daje nam bardzo uniwersalną zawodniczkę i wiele opcji w ataku. Ale uzgodniliśmy z Natalie Wilczek, że w razie kontuzji nadal będzie w treningu i będzie gotowa do gry. Nele była trochę zmęczona po długim sezonie gry, nie chcieliśmy ryzykować w kontekście kwalifikacji olimpijskich i wybraliśmy Linę, która ostatnio grała bardzo dobrze – zdradził Feliks Koslowski, szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Niemki w pierwszym etapie mistrzostw Europy zagrają w grupie D, która swoje spotkania będzie rozgrywać w Bratysławie. Ich rywalkami będą siatkarki ze Słowacji, Rosji, Białorusi, Hiszpanii i  Szwajcarii.

Skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy siatkarek 2019:

Rozgrywające:

Denise Hanke, Pia Kästner

Atakujące:

Louisa Lippmann, Kimberly Drewniok, Ivana Vanjak

Środkowe:

Camilla Weitzel, Lisa Gründing, Marie Schölzel

Przyjmujące:

Jennifer Geerties, Lina Alsmeier, Jana-Franziska Poll, Lena Stigrot

Libero:

Linda Bock, Anna Pogany,

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved