Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Skazane na sukces: Natalia Sidor

Skazane na sukces: Natalia Sidor

fot. Fotopan Photograph

W tym tygodniu przedstawiamy wam jedną z najbardziej utalentowanych siatkarek młodzieżowego zespołu Pałacu Bydgoszcz. Natalia Sidor, bo o niej mowa, w zeszłym sezonie świetnie spisywała się w roli atakującej, dwukrotnie to w jej ręce po meczu Młodej Ligi powędrowała statuetka MVP. Teraz 18-letnią siatkarkę czeka bardzo trudne zadanie, bowiem próbuje ona swoich sił w roli rozgrywającej. – Na pewno na przestrzeni ostatnich lat bardzo dojrzałam jako siatkarka. Było to dla mnie ważne doświadczenie, bo miałam po drodze dwa gorsze sezony w życiu, gdzie zbyt wiele szans do gry nie dostałam. W minionym sezonie cały czas miałam okazję być na boisku, jedną z wiodących zawodniczek, dzięki temu teraz czuję się znacznie bardziej odpowiedzialna za to, co robię na parkiecie – przyznaje młoda zawodniczka klubu z Bydgoszczy.

Dlaczego zdecydowałaś się rozpocząć karierę siatkarki?Natalia Sidor: – Już od dziecka byłam wyższa od moich rówieśniczek. Rodzice bardzo chcieli znaleźć mi jakiś sport, zachęcali mnie do tego, głównie z powodów zdrowotnych, żebym potem nie miała problemów np. z kręgosłupem. Postawiłam na siatkówkę, mój tata również kiedyś uprawiał ten sport. Zaczynałam w Toruniu, gdzie uczyłam się w klasie sportowej o profilu siatkarskim i tam zaczynałam grać w siatkówkę. Potem od klasy I gimnazjum, w wieku 13 lat przeprowadziłam się do Bydgoszczy, rozpoczęło się takie poważniejsze granie i tak już zostało do dzisiaj.

W 2013 roku jako kadetka zdobyłaś brązowy medal mistrzostw Polski, a w zeszłym sezonie uplasowałyście się tuż za podium w kategorii juniorek. Co jest twoim największym dotychczasowym osiągnięciem?

Tak, oprócz tego udało mi się „zahaczyć” też o SMS w Sosnowcu i reprezentację młodzieżową. Jednak co do moich osiągnięć to ja ciągle jestem zdania i mam nadzieję, że te największe jeszcze na mnie czekają. Dążę do tych największych celów, a te kilka sukcesów traktuję bardziej jako motywację do walki o kolejne.

Zeszły sezon był w twoim przypadku podporządkowany mistrzostwom Polski juniorek. Zarówno półfinał, jak i mecz o 3. miejsce przegrałyście po tie-breaku…

Cóż mogę powiedzieć… To, co było w zeszłym sezonie, zostawiamy już za sobą. Rzeczywiście to czwarte miejsce nas nie zadowala, nie uznaję tego za sukces, a raczej za taką osobistą porażkę. Ciężko pracowałyśmy na to, by zdobyć ten medal. Nie wiem, czy można to nazwać nieszczęściem, pechem czy jakimś fatum, będąc w czwórce, najpierw poległyśmy w piątym secie półfinału, z kolei mecz o brąz przegrałyśmy, prowadząc już 2:0 z wrocławiankami. Cóż, taka jest siatkówka, nieprzewidywalna.

W dwóch poprzednich sezonach byłaś także filarem zespołu Młodej Ligi, jeśli chodzi o Pałac Bydgoszcz. Dotychczas nie udawało wam się znaleźć w grupce czołowych zespołów w tych rozgrywkach, czy w tym sezonie jest szansa na to, że się to zmieni?

– Zdecydowanie tak, co roku te ambicje i oczekiwania związane z Młodą Ligą są wysokie, ale sezon je weryfikuje. Teraz koncepcja się zmieniła, chciałybyśmy nieco inaczej zorganizować zespół w tych rozgrywkach, ale nie chciałabym za dużo na razie zdradzać. (uśmiech) Wszystko wyjdzie w praniu. Mamy fajną drużynę, wszystkie jesteśmy pracowite i ciężko trenujemy. Mam nadzieję, że wszystko poukłada się dla nas jak najlepiej. Pierwszy mecz, w Łodzi, nam troszeczkę nie wyszedł, ale nie zwieszamy głów, dalej trenujemy z takim samym zaangażowaniem i czekamy na kolejne spotkania.

Czy nie przeszkadza ci fakt, że w niektórych spotkaniach Młodej Ligi, zwłaszcza tych o wyższą stawkę, zespoły decydują się skorzystać z zawodniczek grających w Orlen Lidze?

Moim zdaniem założenia Młodej Ligi są takie, by opierać ją w głównej mierze na zawodniczkach, które występują poza Orlen Ligą. Natomiast jeśli dziewczyny łapią się do kategorii wiekowej U23, to kluby mają możliwość, by zgłosić je do rozgrywek. Trzeba po prostu wyjść na boisko i nieważne, czy gra się przeciwko zespołowi, którego połowę składu stanowią zawodniczki, które znają już smak ekstraklasy, czy też kadetki – udowodnić, że jest się lepszym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet, Wywiady

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved