Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sinan Tanik o formie Andricia: Na tej pozycji trzeba być mocnym psychicznie

Sinan Tanik o formie Andricia: Na tej pozycji trzeba być mocnym psychicznie

fot. effectorkielce.com.pl

Siatkarze Effectora Kielce po przełamaniu złej serii w Bydgoszczy już w sobotę zmierzą się z aktualnie trzecią drużyną PlusLigi Indykpolem AZS-em Olsztyn. Przed spotkaniem Sinan Tanik tłumaczy, skąd spadek formy atakującego jego zespołu, który od dłuższego czasu nie prezentuje dyspozycji z początku sezonu.

 Odetchnął pan po zwycięstwie nad Łuczniczką Bydgoszcz?

Sinan Tanik: – Moim największym celem przychodząc do Kielc, było poprawienie gry naszej drużyny. Chcemy grać lepszą siatkówkę. Tylko w taki sposób możemy wygrywać. Jestem bardzo szczęśliwy z pierwszego zwycięstwa jako trener Effectora, z przerwania złej serii i też tego, że po raz pierwszy w historii wygraliśmy w Bydgoszczy. Mam nadzieję, że ta wygrana pozwoli nam podchodzić do kolejnych spotkań z pozytywnym myśleniem.

AZS Olsztyn to jednak drużyna z wyższej półki.

– Patrząc na tabelę, to obecnie jedna z najlepszych drużyn PlusLigi. Gra bardzo dobrą siatkówkę, więc musimy przygotować się na to, że to będzie bardzo trudny mecz. Jednak naszym celem jest grać coraz lepiej i mam nadzieję, że postaramy się o dobry wynik.

Jak wygląda sytuacja z Damianem Sobczakiem? Kiedy zagra?

– Kontuzja Damiana to duży minus, bo od początku sezonu to ważny zawodnik. Jednak mamy Szymona Bińka, który szybko przystosował się do roli jedynego libero. Drużyna go wspiera i mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemu na tej pozycji. Damian powinien wrócić do pełnej dyspozycji za miesiąc.

Liczy pan, że środek bloku będzie tak skuteczny jak w spotkaniu z Łuczniczką?

– Jak najbardziej. Nasi środkowi są bardzo mocni i mam nadzieję, że tak się stanie. Pozycja środkowego jest niedoceniana i nie zauważa się, ile pracy wkładają zawodnicy. Chciałbym używać jak najczęściej środkowych po dobrym przyjęciu naszej drużyny. Zarówno w ataku, jak i bloku Aleks i Peter spisują się bardzo dobrze, a dzięki Jędrzejowi Maćkowiakowi i Andrzeju Orobce utrzymujemy wysoki poziom na tej pozycji.

Co się dzieję z Leo Andriciem, który w ostatnim czasie zgubił formę z początku sezonu?

– Każdy zawodnik ma wzloty i upadki podczas trwania sezonu. Na pewno trudno znaleźć receptę na falowanie formy. Powoli poznaję Leo i myślę, że w najbliższych tygodniach wróci on do swojej dobrej gry. Fizycznie wygląda już całkiem nieźle, a teraz pracujemy nad jego podejściem mentalnym. To jest dobry chłopak, który czasem niepotrzebnie przejmuje się tym, co mówią inni. Na tej pozycji trzeba być mocnym psychicznie i robić swoje.

źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved