Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Simone Parodi: W Polsce rywalizacja jest bardziej wyrównana

Simone Parodi: W Polsce rywalizacja jest bardziej wyrównana

fot. Klaudia Piwowarczyk

-Jesteśmy my, następnie kolejny mocny zespół oraz rywale, zajmujący co prawda niższe miejsce, jednak to zespoły, z którymi wcale nie gra się łatwo. Nie można nikogo lekceważyć – o swoich wrażeniach z gry w Polsce, porównaniu realiów naszych rozgrywek do włoskiej Serie A i swojej przyszłości opowiada Simone Parodi.

Twoje pierwsze wrażenia z pobytu w Polsce?Simone Parodi:Teraz jest bardzo zimno, temperatury są dość niskie, a za miesiąc może być jeszcze zimniej. Jest jednak sporo ciekawych miejsc, pięknych miast, które warto odwiedzić. W tej chwili jednak nie mam na to czasu, ponieważ moja trasa to dom-siłownia, siłownia-dom.

Jak duża jest różnica pod względem jakości, porównując rozgrywki w Polsce i we Włoszech?

– Patrząc na średni poziom ligi to jednak w Polsce rywalizacja jest bardziej wyrównana. Jesteśmy my (ZAKSA), następnie kolejny mocny zespół oraz rywale, zajmujący co prawda niższe miejsce, jednak to zespoły, z którymi wcale nie gra się łatwo. Nie można nikogo lekceważyć. Jest to nieco inna sytuacja niż we Włoszech, ta czołówka trzech, czterech zespołów nie jest tak silna jak Civitanova, Trento czy Modena we Włoszech.

Jak odnalazłeś się w drużynie?

– Bardzo dobrze, wszyscy zawodnicy tutaj są bardzo kontaktowi, ale i spokojni – szybko się dogadaliśmy. Dla mnie osobiście to również dobra okazja, żeby nauczyć się języka angielskiego.

Spodziewałeś się tak pozytywnego rozwoju wypadków?

-Zawsze mówiłem, że my Włosi zanim zdecydujemy się na wyjazd za granicę mamy tysiąc wątpliwości. W tej chwili jestem jedynym Włochem, który gra w Polsce, poza Italią jest może około pięciu zawodników włoskich, a jeśli spojrzysz na to ilu Serbów czy Polaków decyduje się grać za granicą jest ich więcej. U nas wciąż to podejście jest nieco inne, walczymy cały czas o swoje miejsce, ja również kiedy byłem w swoim nazwijmy to ‚złotym wieku’ siatkarskiej kariery i mogłem grać za granicą, z różnych powodów wówczas się na to nie zdecydowałem. Mając wszystko, czego potrzebuje tu na miejscu, nawet nie pomyślałem, że można grać za granicą (śmiech).

Śledzisz obecnie rozgrywki ligi włoskiej?

Oczywiście, poziom jest bardzo wysoki i moim zdaniem na chwilę obecną najsilniejsze są Modena i Civitanova, a więc wszystko pozostaje w normie. Widziałem również mecze w wykonaniu Allianz Milano i oni również grają naprawdę dobrze. Myślę, że takie zespoły mogą mieć swoje miejsce w play-off, jednak kiedy do gry włączą się najsilniejsi to największe szanse na miejsce w finale ma Macerata, Modena i Trento.

To właśnie z Trento przygotowywałeś się przed sezonem…

-Tak i jestem im bardzo wdzięczny za tę szansę, mogłem spokojnie z nimi trenować, to był bardzo dobry czas dla mnie. Trydent to fantastyczne miejsce i to nie przypadek, że ten klub tak wiele wygrał. Silne kluby swój sukces zawdzięczają ludziom, którzy za nimi stoją.

W odległej przyszłości gdzie i w jakiej roli się widzisz po zakończeniu kariery? Może właśnie w swoim regionie, rozwijając siatkówkę?

-Jestem bardzo przywiązany do mojej ziemi i tego regionu. Na chwilę obecną po zakończeniu siatkarskiej kariery, a mam nadzieję, że to jeszcze nie nadejdzie szybko, nie widzę jednak swojej nowej roli przy siatkówce. Chciałbym się wydostać i spróbować czegoś innego, ponieważ nawet jeśli to jest piękne, w tym środowisku wciąż jest ciężko. Myśląc w tej chwili o tym co dalej, szczerze mówiąc – nie widzę siebie w roli trenera. Oczywiście wiem, że wielu zawodników, jeszcze podczas czynnej kariery ma w głowie taki pomysł na siebie i dla nich to oczywista droga. Trudno w tej chwili powiedzieć co będzie w przyszłości, z pewnością jednak, gdybym zdecydował się pozostać w siatkówce chciałbym swoim doświadczeniem pomóc tutaj, w moim regionie.

źródło: imperiasport.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved