Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Simone Parodi oficjalnie w ZAKSIE

Simone Parodi oficjalnie w ZAKSIE

fot. Katarzyna Antczak

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z nowym przyjmującym. Skład mistrza Polski wzmocni wielokrotny reprezentant Włoch, zawodnik o bogatym doświadczeniu na arenie międzynarodowej – Simone Parodi.

Włoch w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się początkiem tygodnia. Po okresie wspólnych treningów, zwieńczonych wygranym meczem towarzyskim z Cuprum Lubin, Simone Parodi dołączy do składu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W czwartkowym spotkaniu w Lubinie włoski przyjmujący był jedną z wyróżniających się postaci, punktując 20 razy i utrzymując blisko 60% skuteczności w ataku. Dobra postawa i ciężka praca na treningach zaowocowały.Warto dodać, że już w 2014 roku reprezentant Italii był blisko dołączenia do ZAKSY – O Simone staraliśmy się już pięć lat temu, wtedy nasze drogi się jednak rozeszły. Cieszymy się, że teraz udało się sfinalizować kontrakt i Włoch dołączy do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – podkreśla prezes ZAKSA S.A. Włoch w składzie mistrza Polski zastąpi Sama Deroo i jak zaznacza Sebastian Świderski ogranie na międzynarodowych parkietach nie było bez znaczenia. – Po odejściu Sama Deroo zależało nam na pozyskaniu zawodnika z takim doświadczeniem. Na przyjęciu mamy raczej młodych siatkarzy, potrzebujemy więc kogoś, kto to zrównoważy i wykorzystując swoje doświadczenie w kluczowych momentach (technicznymi zagraniami  i swoją dobrą grą) będzie mógł pomóc drużynie. Myślę, że Simone Parodi jest właśnie takim siatkarzem – dodał prezes klubu.

Po otrzymaniu propozycji dołączenia do ekipy mistrza Polski Simone Parodi nie wahał się. – Zdecydowałem się na grę w Kędzierzynie-Koźlu ponieważ od wielu lat budowany jest tutaj bardzo mocny zespół. Już kilka lat temu stałem przed szansą gry w ZAKSIE dlatego też, kiedy propozycja pojawiła się ponownie zgodziłem się niemal natychmiast – przyznał przyjmujący. W swoim bogatym dorobku Simone Parodi ma na koncie medale zdobywane w europejskich pucharach oraz tytuły mistrzowskie i jego ambicje sportowe sięgają właśnie walki o najwyższe cele. – Na moją decyzję wpłynęła możliwość gry w mocnej lidze oraz rozgrywkach Ligi Mistrzów. ZAKSA to uznana marka, ze znakomitymi zawodnikami na światowym poziomie i świetnym trenerem. Wiem, że zespół, jaki został tutaj zbudowany jest stworzony, żeby wygrywać i nie mogę się już doczekać gry – podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved